środa, 22 maja, 2024

Zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust od 28 marca

 Od 28 marca zostanie zniesiony obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, z wyjątkiem podmiotów leczniczych.

W czwartek (24 marca) w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o zniesieniu obostrzeń. Od 28 marca zniesiony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Minister zdrowia Adam Niedzielski dodał, że nie dotyczy to podmiotów leczniczych.

fot. Twitter Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia zastrzegł, że maseczki powinny być używane jednak w sytuacjach, które sami identyfikujemy jako związane ze zwiększonym ryzykiem zakażenia – np. w przypadku dużych skupisk ludzi.

Szef resortu zdrowia zapowiedział również zniesienie kwarantanny dla współdomowników i izolacji domowej oraz kwarantanny dla przejeżdżających do kraju.

fot. Twitter Ministerstwa Zdrowia

Dzisiejsze przypadki to blisko 26 proc. mniej zakażeń niż tydzień temu. Tempo spadku zmalało, ale od 4 dni jest przyśpieszenie i jest większe niż nawet 20 proc. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tys. – wyjaśnił podczas konferencji minister Adam Niedzielski.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze