środa, 29 maja, 2024

Piąta fala koronawirusa w Polsce. Obowiązkowa praca zdalna w administracji

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 586 przypadkach koronawirusa w Polsce. To liczba, której nie mieliśmy w trakcie całej czwartej fali – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Pracownicy administracji publicznej przechodzą na pracę zdalną.

Podczas środowej konferencji minister zdrowia poinformował, że w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z poziomami zakażeń nawet powyżej 50 tysięcy.

– Dynamicznie rośnie liczba zleceń wykonywanych w POZ na kolejne badania. Ta liczba z tygodnia na tydzień powiększyła się z 40 do 60 tys. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia. Omikron stał się faktem. Stanowi ponad 20 proc. w strukturze naszego genomu. Ten udział wiąże się z ogromną dynamiką zakażeń powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 586 przypadkach koronawirusa w Polsce. Na Warmii i Mazurach odnotowano 1034 zakażenia Covid-19 – najwięcej zakażeń jest obecnie w Olsztynie (204), powiecie olsztyńskim (119) i powiecie iławskim (72).

Pracownicy administracji publicznej w najbliższych dniach przejdą na pracę zdalną.

W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – dodał podczas konferencji minister zdrowia.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze