środa, 22 maja, 2024

Mieszkańcy Giżycka polubili ozdoby świąteczne

Kolorowe, pozytywne instalacje nawiązujące do świąt wielkanocnych ozdobiły popularne lokalizacje Giżycka.

Żółte i zielone jajka pokaźnych rozmiarów mają za zadanie nie tylko zdobić przestrzeń miejską, ale przede wszystkim wywoływać uśmiech na twarzach mieszkańców. Ozdoby stanęły w okolicy Placu Grunwaldzkiego i na Pasażu Portowym. Te pierwsze, pełnią funkcję donic. Posadzono w nich łącznie kilkaset sztuk bratków w kolorze niebieskim, pomarańczowym i żółtym. Instalacja na Pasażu Portowym to rodzaj miejskiej rzeźby.

Skąd pomysł?

Jedna z pracownic Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska znalazła ofertę ozdób i zaproponowała, aby kupić je do miasta. Pomysł spotkał się z aprobatą naczelnika i burmistrza, po czym rozpoczęto działanie. Wybrano kolory, liczbę donic i ozdób, zaprojektowano nasadzenia. Droga od pomysłu do realizacji, w którą włączyli się pracownicy Centrum Integracji Społecznej, była niezwykle krótka. 

Instalacje spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Post na miejskim fanpage’u z filmem o ozdobach, pobił rekord popularności. W ciągu dwóch dni od publikacji na post pozytywnie zareagowało niemal 9 tysięcy fanów, a informacja dotarła do ponad 450 tysięcy odbiorców! Pracownicy WGK potwierdzają, że skoro pomysł się spodobał, to w przyszłym roku mogą pojawić się kolejne instalacje w tym stylu.

Fot. gizycko.pl/ K. Zadroga

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze