środa, 24 kwietnia, 2024

Drogi Wyborco, zaufaj mi – Piotr  Tymiński kandydat na wójta gminy Sorkwity                                                

Piotr Tymiński odpowiada na najczęściej zadawane mu pytania w trakcie kampanii wyborczej. (W rolę pytającego wcielił się potencjalny wyborca, mieszkaniec gminy Sorkwity).

Wyborca: Skąd jesteś, drogi kandydacie?

Piotr Tymiński, kandydat na wójta gminy Sorkwity: Urodziłem się i mieszkam w Mrągowie.

Wyborca: Czym się zajmujesz?

Piotr Tymiński, kandydat na wójta gminy Sorkwity: Pracuję w administracji państwowej i kieruję placówką terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Mrągowie, która zakresem swojego działania obejmuje obsługę osób prowadzących działalność rolniczą w gminie Sorkwity, Piecki, Mikołajki, Mrągowo i Biskupiec.

Wyborca: Czemu kandydujesz na naszego wójta, na wójta gminy Sorkwity?

Piotr Tymiński, kandydat na wójta gminy Sorkwity: Kandyduję na wójta gminy Sorkwity, ponieważ dostrzegam konieczność wprowadzenia zmian na wszystkich szczeblach funkcjonowania tej gminy, w tym szczególnie w sferze organizacyjnej, społecznej i inwestycyjnej. Zmiany takie są niezbędne by uniknąć zapóźnienia rozwojowego, które według mojej oceny nieuchronnie postępuje. Mam wiedzę, chęci i doświadczenie, które chcę wykorzystać na rzecz poprawy życia mieszkańców. Dostrzegam też olbrzymi i niewykorzystany potencjał w mieszkańcach gminy, ich dużą chęć działania i samoorganizacji. Ten potencjał należy ukierunkować na jeden wspólny cel. Tym celem jest rozwój gminy.

Wyborca: Jakie masz przygotowanie i pomysł na kierowanie życiem naszej gminy?

Piotr Tymiński, kandydat na wójta gminy Sorkwity: Ukończyłem studia magisterskie na kierunku zarządzanie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studia te dały mi podstawową wiedzę, dotyczącą sprawnego i skutecznego zarządzania ludźmi oraz jednostkami organizacyjnymi we współczesnych, szybko zmieniających się czasach. Do miejsca w którym jestem, doszedłem ciężką i rzetelną pracą, awansując od zwykłego pracownika do stanowisk menadżerskich. Pomogła mi w tym wrodzona empatia, umiejętności współpracy oraz chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Swoje pomysły na zarządzanie gminą czerpię z nabytej wiedzy i obserwacji sprawnego działania innych samorządów w naszym kraju i poza jego granicami. Chciałbym zmienić sposób gospodarowania ograniczonymi zasobami gminy w celu zwiększania jej dochodów poprzez racjonalne ich wykorzystanie, a nie poprzez ich sprzedaż. Dostrzegam konieczność podjęcia działań zmierzających w kierunku rozwijania działalności gospodarczej, uruchomienia małej produkcji, usług i przetwórstwa rolno-spożywczego. To działania niezbędne, by gmina mogła się rozwijać. Należy jak najszybciej uruchomić komunikację publiczną i przywrócić funkcjonowanie miejsc użyteczności publicznej, tak aby mieszkańcy mieli dostęp do zajęć sportowych, kulturalnych i oświatowych. Niezrozumiałe dla mnie jest to, że w Sorkwitach nie ma np. apteki, siłowni czy sklepu przemysłowego. Zadziwia mnie też brak działań, by naprawić taki stan rzeczy.

Wyborca: Dlaczego powinniśmy wybrać nowego wójta?

Piotr Tymiński, kandydat na wójta gminy Sorkwity: Dobrym wójtem nie jest się na chwilę przed wyborami. Dobrym wójtem powinno się być przez cały okres sprawowania urzędu. Urzędu opartego na służbie mieszkańcom w pełnym tego słowa znaczeniu. Jasno widzę, że obecny wójt, pomimo niezaprzeczalnych zasług, nie ma już sensownego pomysłu na rozwój gminy. Uważam też, że pomimo doświadczenia i wiedzy, jego sposób postrzegania rzeczywistości uległ już pewnej dezaktualizacji.

Wyborca: Jakimi sukcesami możesz się pochwalić i jakie dajesz gwarancje na nasz wspólny sukces?

Piotr Tymiński, kandydat na wójta gminy Sorkwity: Zawsze dążyłem do najwyższej jakości wykonywanej przeze mnie pracy i do skutecznego działania. Miejsca w których pracowałem na stanowiskach kierowniczych uzyskiwały wysoką sprawność organizacyjną i zawsze mogłem pochwalić się trwałym i zmotywowanym zespołem pracowników. Mam świadomość, że to nie tylko osoba zarządzająca jest odpowiedzialna za sukces czy porażkę, bo na to zawsze pracuje cały zespół ludzi, których należy szanować, motywować i wzmacniać. Jestem osobą poszukującą nowych wyzwań. Moje obecne miejsce pracy w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest jedną z najlepiej zarządzanych i funkcjonujących placówek w województwie warmińsko-mazurskim. Wraz z podległym zespołem uzyskaliśmy wyróżnienie od Pani Prezes.

Jako kandydat na wójta jestem gwarantem sprawnego zarządzania gminą. Posiadam niezbędną wiedzę i doświadczenie. Jestem otwarty na potrzeby i głos mieszkańców oraz deklaruję się do rzetelnej i ciężkiej pracy. Wiem, że sukces do bogactwa gminy leży w sprawiedliwości i uczciwości, a sprawna i bogata gmina jest w rękach jej mieszkańców.

Materiał sfinansowany ze środków KWW Piotra Tymińskiego

                                       

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze