środa, 24 kwietnia, 2024

Nowa karetka w mrągowskim szpitalu [zdjęcia]

Szpital Mrągowski im. Michała Kajki Sp. z.o.o. otrzymał nową karetkę. Ambulans o wartości pół miliona złotych został sfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Nowy ambulans został oficjalnie przekazany przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę, który pojawił się w asyście senator RP Małgorzaty Kopiczko. W spotkaniu uczestniczyli też m.in. starosta powiatu mrągowskiego Barbara Kuźmicka-Rogala, wicestarosta Sławomir Prusaczyk, radni powiatowi oraz prezes zarządu szpitala Brygida Schlueter-Górska.

Cieszymy się, że nasze wieloletnie starania zostały docenione. To duża pomoc dla szpitala i jednocześnie olbrzymi prezent, który przecież nie zdarza się tak często. Oprócz karetki otrzymaliśmy też dofinansowanie na zakup niezbędnych środków. Przypomnę, że decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego nasz szpital wkrótce znowu ma stać się szpitalem covidowym – powiedziała prezes zarządu szpitala Brygida Schlueter-Górska.

We wtorek 16 listopada wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odwiedził Ełk, Olecko, Kętrzyn i Mrągowo. W sumie do województwa warmińsko-mazurskiego w ostatnim czasie trafiło 10 nowych ambulansów.

Zdrowie jest zawsze najważniejsze. W przypadku zagrożenia życia karetka musi przyjechać bardzo szybko, być doskonale wyposażona i oczywiście musi mieć na swoim pokładzie wykwalifikowany personel, który będzie umiał udzielić tej pierwszej, niezbędnej pomocy. To już trzecia edycja wymiany ambulansów medycznych. W ostatnim czasie do szpitali trafiło 112 nowych karetek, liczba dość znamienna, bo nawiązuje do numeru ratunkowego – powiedział podczas spotkania w mrągowie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze