piątek, 19 lipca, 2024

Wyścig o Jelenie Rogi w Rynie – kolejny etap Milko Mazury MTB

W ostatnią niedzielę wakacji zapraszamy do Rynu na kolejny etap cyklu Milko Mazury MTB. Świetna trasa z niesamowicie widowiskową końcówką to główne atuty tego wyścigu.

Ryn to malownicze miasteczko położone pomiędzy Krainą Wielkich Jezior Mazurskich a pagórkowatymi wzgórzami nad jeziorami Ołów i Orło. Te w większości zalesione tereny skrywają strome podjazdy i szybkie zjazdy. Trasa wyścigu poprowadzona jest po najciekawszych ścieżkach rowerowych w okolicy miasta.

Do wyboru dystanse PRO i ostatni w tym sezonie GRAVEL RACE 76,8 km (3 rundy po 25,6 km), EXPERT i ELECTOFUN E-BIKE RACE – 51,2 km (2 rundy po 25,6 km), HOBBY – 25,6 km (245 metrów przewyższenia) oraz FUN – 13,5 km, który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Ryn turystów.

Biuro zawodów, miasteczko oraz start / meta zlokalizowane zostaną przy Plaży miejskiej na ul. Wallenroda 10.

Bezpłatne wyścigi dla dzieci

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich oraz Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich będą dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.

Na adeptów szkółek kolarskich czeka:

Łaciate Junior Race 1 – Skrzaty – 1 runda 1,2 km
Łaciate Junior Race 2 – Bystrzaki – 1 runda skrócona 5,2 km
Łaciate Junior Race 3 – Wentylki – 1 runda skrócona 5,2 km
Łaciate Junior Race 4 – Żak / Żaczka- 1 rundy skrócone 5,2 km, łącznie 10,4 km
Łaciate Junior Race 5 – Młodzik / Młodziczka – 13,5 km

Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. Zawody rozegrane będą o godz. 12.00 w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)​
STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki)
Dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider.


Natalia Wrzosek

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze