środa, 29 maja, 2024

Reszel powitał swojego olimpijskiego mistrza

Mieszkańcy Reszla z wiceburmistrzem Jerzym Bajorkiem na czele przywitali Karola Zalewskiego, który przyjechał do swego rodzinnego miasta niedługo po zdobyciu złotego medalu w sztafecie mieszanej 4×400 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.


Mieszkańcy zgromadzili się przed ratuszem, a w tle była wyczuwalna atmosfera radości i dumy z powodu sukcesu reszelskiego mistrza olimpijskiego. Karol Zalewski przyjechał w asyście radiowozu policyjnego i wozu strażackiego.

Zastępca Burmistrza powitał medalistę w imieniu całej społeczności Reszla, wręczył pamiątkowy grawerton i kwiaty oraz kosz z upominkami, pogratulował odniesionego sukcesu sporowcowi a także jego rodzicom.   

Później głos zabrał mistrz olimpijski, który podziękował za serdeczne i gorące powitanie i opowiedział o emocjach, które towarzyszyły mu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Jakub Ogonowski, trener zwycięskiego biegacza, opowiedział z kolei o przygotowaniach do igrzysk oraz zapoznał obecnych z  najbliższymi sportowymi planami.

Po wystąpieniach przyszedł czas na wspólne zdjęcia oraz rozdawanie autografów.  

źródło: Gmina Reszel

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze