poniedziałek, 20 maja, 2024

Wyścig nad Dajną przyciągnął pasjonatów przygody

W niedzielę 5 maja Piecki stały się areną dla rywalizacji 370 zawodników w ramach cyklu Łaciate Mazury MTB. Wyścig Nad Dajną przyciągnął zarówno doświadczonych kolarzy górskich, jak i pasjonatów przygody, gotowych na nowe wyzwania.

Wśród uczestników znaleźli się zarówno zawodowcy, którzy rywalizowali o cenne punkty w klasyfikacji cyklu, jak i amatorzy, dla których udział w wyścigu był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również sposobem na aktywne spędzenie czasu. Atmosfera panująca podczas wyścigu była niesamowita a rywalizacja pełna emocji i napięcia.

Na liczącym 87,4 km dystansie PRO zwyciężył Kamil Kuszmider z PEGO.cc iFON z prawie 1,5 minutową przewagą nad Michałem Wróblewskim ze Szprychy Giżycko. Na trzecim miejscu z 3 -minutową stratą uplasował się Michał Bujan z KK Załuski Team.

Dystans Expert wygrał po zaciętej rywalizacji o zaledwie sekundę Ignas Kertenis. Tuż za nim linię mety przekroczył Artur Nestorowicz z Bialoblocki ProCoaching. Paweł Bednarek z RAFBIKE CYCLING TEAM zameldował się jako trzeci.

Rafał Siennicki z MSR & Toyota Grupa Cygan pewnie zwyciężył w Gravel Race. W najmocniej obsadzonym dystansie Hobby z oddechem konkurenta na plecach przekroczył metę jako pierwszy Maksymilian Wierzbicki z MTB EŁK – PROSTKI. Wśród kobiet w tej samej kategorii triumfowała jego koleżanka z drużyny Maja Kataszenko.

Wyścig nad Dajną organizowany był przy współpracy z Gminą Piecki. Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Łaciate, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.