sobota, 23 września, 2023

Wiosenna Akademia Ruchu ponownie w Gminie Piecki

Już po raz drugi Koło Gospodyń Wiejskich „Makówka” z Piecek realizuje projekt społeczny pt. „Wiosenna Akademia Ruchu” 2.00. Są to ćwiczenia gimnastyczne prowadzone na świeżym powietrzu dla osób w różnym wieku, mające na celu poprawę zdrowia oraz kondycji. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia gimnastyczne prowadzone są w różnej formie od rozciągających i poprawiających elastyczność kręgosłupa po typowo fitnessowe. Odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 19 w okresie od maja do lipca 2023. Prowadzi je wykwalifikowana instruktorka.

Zainteresowana grupa ćwiczy na terenie boiska szkolnego przy ul. Polnej w Pieckach. Zakończenie projektu odbędzie się w dniu 18.07.2023 godz. 18  na plaży wiejskiej w Ostrowiu Pieckowskim.

Pobyt na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Ponadto, regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają nastrój i zmniejszają depresję lub złość. Popularność tej formy sportu pokazuje, że siłownia to nie jedyne miejsce do ćwiczeń. Trening na świeżym powietrzu może mieć również pozytywny wpływ na nasz mózg, a ćwiczenia na zewnątrz stymulują wszystkie ludzkie zmysły w sposób, którego nie zastąpią żadne ćwiczenia wykonywane w pomieszczeniach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Piecek, zwłaszcza dzieci i młodzież. Pomysł gimnastyki na świeżym powietrzu został pozytywnie odebrany prze mieszkańców gminy, dlatego uważam, że powinien na stałe zagościć w kalendarzu wydarzeń sportowych gminy Piecki – dostrzegła autorka projektu Emilia Fydrych, Prezes KGW „Makówka”.

Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych z Gminy Piecki na realizację zadania „Promowanie kultury fizycznej na terenie Gminy Piecki”         

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze