czwartek, 25 kwietnia, 2024

Stanisław Kamiński wicemistrzem Ukrainy!

Stanisław Kamiński, znany zapaśnik LUKS Orlika Nawiady (reprezentował Veteran Wrestling Team of Poland), zdobył srebrny medal na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Ukrainy Weteranów w stylu klasycznym.

Otwarte Mistrzostwa Ukrainy w zapasach Weteranów w stylu klasycznym odbyły się 8 czerwca 2021r. w Lugowyje koło Odessy. Polskich Weteranów w mistrzostwach reprezentowało 2 zawodników: w Dyw. F kat. 100 kg Mirosław Wieczorkiewicz i Stanisław Kamiński (Dyw F 130 kg).

Mirosław Wieczorkiewicz wygrał swoją kategorię i zdobył tytuł mistrzowski a Stanisław Kamiński w finale przegrał z Anatolijem Karpiukiem i musiał zadowolić się tytułem wicemistrza Ukrainy.

Tym razem mój wyjazd na Mistrzostwa Ukrainy był wspierany finansowo (zresztą nie po raz pierwszy) przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie. Chciałbym za to serdecznie podziękować Pani Staroście i Radnym Powiatu Mrągowskiego – poinformował Stanisław Kamiński.

Już za kilka miesięcy, a dokładnie w listopadzie 2021 roku, w amerykańskim Seattle odbędą się mistrzostwa świata weteranów, na którym z pewnością nie zabraknie popularnego zapaśnika z gminy Piecki.