piątek, 14 czerwca, 2024

Kolejna odsłona Milko Mazury MTB już 7 maja w Pieckach

Długi weekend majowy za nami, ale to nie koniec atrakcji na Mazurach. Już 7 maja zapraszamy do Piecek, które  po raz kolejny będą gospodarzem cyklu Milko Mazury MTB. Wyścig nad Dajną charakteryzujący się dużą ilością krętych duktów i szutrów leśnych Nadleśnictwa Strzałowo. Zapowiada się jak zawsze malowniczo i technicznie.

Bazę Milko Mazury MTB stanowić będzie Miasteczko Sportowe zlokalizowane na terenach rekreacyjnych w centrum Piecek. Zawodnicy, biorący udział w zmaganiach kolarskich, będą mieli do wyboru 7 kategorii. W zależności od umiejętności: PRO to 3 rundy, w sumie 87,4 km, EXPERT i ELECTOFUN  BOSCH  E-BIKE RACE: to 2 rundy i 58,6 km, Hobby oraz WIELKA STÓWA to 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 29 km oraz FUN o długości 19,5 km.

Razem z zawodnikami PRO na trasę wyścigu wyruszą miłośnicy gravelów. Będzie to debiut kategorii Gravel Race w mazurskim klasyku. Piecki idealnie nadają się pod to wyzwanie. Trasa to klasyczny maraton po malowniczych i dziewiczych terenach Nadleśnictwa Strzałowo. Część trasy poprowadzona została obok ścieżki edukacyjnej nad stawem złożonej m.in. z 1000 m drewnianych kładek i pomostów. Sama Gmina Piecki to miejsce wyjątkowe. Wśród głównych atrakcji przyrodniczych można tu wymienić szlak rzeki Krutyni, który przepływa przez rezerwaty, jeziora w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w dwóch wyścigach Łaciate Junior Strider Racing i Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych.

Zapisujcie się na: https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja  i przyjeżdżajcie w niedzielę do Piecek!

Więcej informacji na stronie www.mazurymtb.pl

Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze