wtorek, 16 lipca, 2024

Gmina Piecki stawia na sport

Koło Gospodyń Wiejskich „Makówka” z Piecek realizuje projekt pt. „Wiosenna Akademia Ruchu”. Są to ćwiczenia gimnastyczne prowadzone na świeżym powietrzu dla osób w różnym wieku, mające na celu poprawę zdrowia oraz kondycji.

W związku z rosnącą popularnością tzw „ gimnastyki parkowej” zrodził się pomysł, aby przeprowadzić takie pilotażowe zajęcia gimnastyczne również w Pieckach.

Zajęcia gimnastyczne prowadzone są w różnej formie: od tych rozciągających i poprawiających elastyczność kręgosłupa po typowo fitnessowe. Ćwiczenia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18 w okresie od maja do czerwca. Prowadzi je wykwalifikowana instruktorka. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program realizowany jest na terenie boiska szkolnego przy ul. Polnej w Pieckach. Na zakończenie projektu planowana jest 2-godzinna, zumba która odbędzie się w dniu 22.06.2022r. o godz. 18.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Piecek, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Zajęcia są bardzo pozytywnie odbierane przez mieszkańców, zaś korzyści jakie płyną z regularnego uprawiania ćwiczeń na świeżym powietrzu są odczuwalne od razu – mamy dobre samopoczucie, zmniejsza się stres po pracy. Ćwieczenia oczywiście wpłyną też na naszą kondycję, a nawet utratę kilogramów – zachęca do uczestnictwa Prezes KGW Makówka Emilia Fydrych.


Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych z Gminy Piecki na realizację zadania „Promowanie kultury fizycznej na terenie Gminy Piecki”

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze