środa, 22 maja, 2024

Gmina Piecki inwestuje w ścieżkę rowerową

Gmina Piecki podpisała umowę na realizację swojego odcinka ścieżki rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń. Wartość umowy to niemal 4 mln złotych brutto. Wcześniej swojego wykonawcę wybrała gmina Mrągowo.

To wspólny projekt i efekt dobrej współpracy dwóch samorządów: gminy Piecki (lider projektu) i gminy Mrągowo oraz Nadleśnictw Strzałowo i Mrągowo.

Gmina Mrągowo będzie realizować inwestycję na swoim terenie tj. od Nikutowa do osady Kromnice w porozumieniu z Nadleśnictwem Mrągowo, natomiast gmina Piecki odpowiada za realizację dłuższego odcinka od Kromnic, przez Piecki do Krutyni, w porozumieniu z dwoma nadleśnictwami.

Umowa na wykonanie odcinka na terenie gminy Piecki została podpisana 21 stycznia 2022 roku. Wartość umowy to niemal 4 mln złotych. Wykonawcą będzie konsorcjum Lider – Zakład Usług Komunalnych Piotr Lubowidzki i Partner – Spółka Jawna „ŻWIREK”  Katarzyna Skwiot, Adam Skwiot. Umowę w imieniu konsorcjum podpisał Piotr Lubowidzki.

Podjęte działania mają na celu skanalizować ruch turystyczny, chroniąc w ten sposób przed nadmierną i niekontrolowaną antropopresją przyrodę obszarów Natura 2000 i Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Osią planowanej trasy jest stary, zdegradowany i wyłączony z eksploatacji, lecz używany do komunikacji lokalnej, nasyp linii kolejowej Mrągowo – Ruciane Nida – informuje zastępca wójta gminy Piecki Hubert Sadownikow. – Inwestycja zostanie zrealizowana w obecnym roku. Jest to przedsięwzięcie oczekiwane przez mieszkańców naszej gminy.  Mamy nadzieję, że będzie elementem, który będzie przyciągał do naszej gminy turystów.

Projekt „Zmniejszenie presji na gatunki i siedliska poprzez właściwe ukierunkowanie ruchu turystycznego na terenie gminy Piecki i Mrągowo” został dofinasowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w kwocie 4,8 mln zł.

Łączna długość ścieżki wyniesie ok. 21,5 km, a jej średnia szerokość to 2,5 m. Wcześniej podobną umowę z wykonawcą podpisała gmina Mrągowo.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze