piątek, 21 czerwca, 2024

Nowa ścieżka rowerowa Mrągowo-Piecki-Krutyń!

We wtorek 23 listopada gmina Mrągowo podpisała umowę na realizację swojego odcinka ścieżki rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń. To wspólny projekt i efekt dobrej współpracy dwóch samorządów: gminy Piecki (lider projektu) i gminy Mrągowo oraz Nadleśnictw Strzałowo i Mrągowo.

Realizacja podzielona została pomiędzy partnerów – gmina Mrągowo realizować będzie inwestycję na swoim terenie tj. od Nikutowa do osady Kromnice w porozumieniu z Nadleśnictwem Mrągowo, natomiast gmina Piecki odpowiada za realizację dłuższego odcinka od Kromnic, przez Piecki do Krutyni, w porozumieniu z dwoma nadleśnictwami.

Inwestycja na mrągowskim odcinku rozpocznie się już wkrótce. We wtorek 23 listopada wójt Piotr Piercewicz podpisał umowę z wykonawcą – spółką „Żwirek” z Brejdyn, reprezentowaną przez Adama Skwiota. Wartość inwestycji na terenie gminy Mrągowo to blisko 1,3 mln zł, z czego 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2022.

Gmina Piecki jest obecnie na etapie wybory wykonawcy swojego odcinka. Cała inwestycja ma być gotowa do końca listopada przyszłego roku.

Sama realizacja tego projektu to wynik świetnej współpracy pomiędzy oboma samorządami. Już na początku bieżącej kadencji Wójt Gminy Piecki Agnieszka Kurczewska zainicjowała rozmowy na ten temat, których efektem było podpisanie czterostronnego porozumienia pomiędzy gminą Piecki, Mrągowo i Nadleśnictwami w Strzałowie i Mrągowie – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo. – Wspólnym wysiłkiem przygotowany został projekt, pozyskane zostało dofinansowanie, a teraz możliwa jest realizacja. Ten szlak, prócz Mazurskiej Pętli Rowerowej będzie jednym z produktów turystycznych naszej gminy.

Na terenie Gminy Mrągowo szlak będzie zaczynał się w Nikutowie, wiódł będzie starym nasypem kolejowym, aż do osady Kromnice. Łączna długość ścieżki w naszej gminie to 5,4 km. Na terenie Gminy Piecki szlak dalej będzie biegł w okolicach starego nasypu kolejowego, w większości terenami leśnymi, aż do Piecek, w których skręci w kierunku Dobrego Lasku i zakończy się w Krutyni. Łączna długość całej ścieżki na terenie obu gmin to ponad 20 km.

źródło: gmina Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze