wtorek, 16 lipca, 2024

Trzecia edycja Ukiel Beach Kids Korfball Cup zakończona!

Dwadzieścia zespołów z sześciu klubów korfballu wystąpiło w trzeciej edycji Ukiel Beach Kids Korfball Cup. Rozgrywki organizuje Uczniowski Klub Sportowy Ukiel Olsztyn, jedyny klub w województwie warmińsko-mazurskim prowadzący szkolenie w tej niszowej dyscyplinie sportu.

Uczestnicy i widzowie, którzy pojawiali się wokół boisk (i nie byli to tylko rodzice uczestników, ale także plażowicze i turyści) byli zgodni że mecze olsztyńskiego zespołu dobrze się ogląda.

Olsztyński zespół U13 najpierw musiał wywalczyć swój awans z pierwszego miejsca po dodatkowej serii rzutów karnych (remis i identyczny wynik przeciwnego zespołu po fazie grupowej), a później w samym finale – chyba wobec niespotykanej zwykle liczby widzów – ostatecznie nie poradził sobie z tym samym przeciwnikiem przegrywając 3:4. Na tym etapie wynik nie jest aż tak ważny, chociaż dzieciaki bardzo chciały zdobyć puchar, tak jak przed rokiem i dwa lata temu.

Tym razem skuteczniejszy był Cirkus Konstancin – mówi na gorąco trener UKS Ukiel. – Jestem zadowolony z jakości gry: rozprowadzania piłki,  ustawiania się zawodników, szukania pozycji rzutowych. To co należy poprawić to z  pewnością skuteczność rzutowa.

Z kolei w rozgrywkach najmłodszych zawodników – tym razem były to dzieci urodzone w 2011 roku i młodsze – olsztynianie zajęli trzecie miejsce ustępując dwóm składom Wesołej Szkoły. Ku zdziwieniu opiekunów, znających podejście małych podopiecznych, którzy zwykle bardzo przeżywają brak zwycięstwa, dzieci stwierdziły że „miejsce na podium jest super!”. Z drugiej strony, można to zrozumieć, gdy zwróci się uwagę że większość dzieci gra w korfball już kilka lat, a w turnieju Ukiel Beach Kids Korfball Cup grają od pierwszej edycji.

Za świetną grę statuetkami zostali uhonorowani dwaj zawodnicy UKS Ukiel. W kategorii U11 Filip Połomka, a w U13 Jan Wieremiej zostali wybrani najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych.

To mega turniej w którym z naszym klubem bierzemy udział co roku – mówi trenerka UKS Cirkus Konstancin, Elżbieta Siemieniuk. – Dużo atrakcji dla dzieci, a w tym roku jeszcze obecność reprezentantów Polski, którzy kibicowali najmłodszym zawodnikom, jakby te grały co najmniej w mistrzostwach Świata. To wszystko sprawia że dzieci zapamiętają Olsztyn na długo.

Najszczęśliwsi po turnieju mogą być zawodnicy z Warszawy, nomen onen z UKS Wesoła Szkoła, którzy puchary zdobyli w najmłodszej i najstarszej kategorii wiekowej. Z kolei rozgrywki w kategorii U15 totalnie zdominował UKS Maratończyk Koło, który większość swoim meczów wygrał do zera.

Klasyfikacja turnieju U17:
1. UKS Wesoła Szkoła
2. UKS Maratończyk Koło
3. UKS Cirkus Konstancin


Klasyfikacja turnieju U15:
1. UKS Maratończyk Koło
2. AZS Wrocław
3. UKS Cirkus 1 Konstancin
4. UKS Wesoła Szkoła
5. UKS Cirkus 2 Konstancin


Klasyfikacja turnieju U13:
1. UKS Cirkus 3 Konstancin
2. UKS Ukiel Olsztyn
3. UKS Wesoła Szkoła 1
4. UKS Cirkus 1 Konstancin
5. UKS Iglica Wrocław
UKS Cirkus 2 Konstancin
UKS Wesoła Szkoła 2


Klasyfikacja turnieju U11:
1. UKS Wesoła Szkoła 1
2. UKS Wesoła Szkoła 2
3. UKS Ukiel Olsztyn
4. UKS Cirkus 1 Konstancin
5. UKS Cirkus 2 Konstancin

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze