sobota, 13 kwietnia, 2024

Pływacy z wizytą w olsztyńskim ratuszu

Uczestnicy pływackich mistrzostw Polski oraz Europy z dwóch olsztyńskich klubów spotkali się we wtorek (21 września) z władzami miasta.

Choć od zawodów minęło już kilka tygodni, właśnie teraz nadarzyła się okazja do spotkania. Zawodnicy i trenerzy Swimlandu oraz MTP Kormoran mieli okazję podzielić się wrażeniami z udanych zawodów.

Pływanie to dyscyplina sportu najbliższa memu sercu – mówi zastępca prezydenta Olsztyna Ewa Kaliszuk. – Sama pływałam przez osiem lat, byłam w klasie pływackiej w SP2. Pamiętam treningi rano, po lekcjach, oczy czerwone od chloru.

Spośród pływaków, którzy wzięli udział w spotkaniu bez wątpienia największe sukcesy odniosła Karolina Piechowicz. Zawodniczka Swimlandu zajęła III miejsce na 100 m stylem klasycznym podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Rzymie. Poza tym była bezkonkurencyjna w zmaganiach o Mistrzostwo Polski Juniorów U16 w Warszawa aż na trzech dystansach stylem klasycznym – 50, 100 i 200 metrów.

Dobrze, że nie brakuje oferty dla mieszkańców chcących pływać – mówi trener MTP Kormoran Tomasz Grabysa. – To, co może martwić, to spadające przekonanie rodziców do tego, że dzieci powinny uprawiać sport. Niewiele osób trafia na dodatkowe zajęcia.

Najbliższe istotne z punktu widzenia olsztyńskich pływaków imprezy to listopadowe Mistrzostwa Europy Juniorów oraz grudniowe Zimowe Mistrzostwa Polski.

źródło: olsztyn.eu

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze