piątek, 14 czerwca, 2024

W regionie działają „szkoły eksperymentu”

Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji matematycznych i przyrodniczych uczniów klas I i II z czterech elbląskich liceów ogólnokształcących, poprzez tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu, doskonalenie kwalifikacji dydaktycznych nauczycieli oraz podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców/opiekunów i organizacja zajęć dodatkowych.

W marcu 2021 roku rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli oraz pozalekcyjne zajęcia dla uczniów czterech elbląskich liceów ogólnokształcących.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia dla uczniów prowadzone były dotychczas w formie zdalnej. Uczniowie zakwalifikowani do projektu będą uczestniczyli w zajęciach wyrównawczych, doskonalących oraz w kołach zainteresowań również w roku szkolnym 2021/2022.

Po rozpoczęciu roku szkolnego zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca dla uczniów i rodziców. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w sekretariatach szkół oraz na ich stronach internetowych.

Wsparciem objętych zostanie 600 uczniów (klas I i II) oraz 30 nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii). Przewidziano również pomoc dla 60 rodziców/opiekunów prawnych uczniów biorących udział w projekcie w zakresie podniesienia kompetencji wychowawczych.

Przedmiotem projektu „Elbląska Szkoła Eksperymentu” jest także doposażenie elbląskich liceów ogólnokształcących w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy. Istotnym elementem realizowanego wniosku jest również utworzenie specjalistycznych pracowni przedmiotowych w ramach Elbląskiego Centrum Eksperymentu zlokalizowanego przy ulicy Rawskiej w Elblągu. Centrum zapewni możliwość nowoczesnej edukacji w zakresie matematyki, fizyki, chemii i biologii w pracowniach przedmiotowych wyposażonych kompleksowo w sprzęt komputerowy oraz interaktywne pomoce naukowe, umożliwiające nauczanie metodą eksperymentu.

Pracownie przedmiotowe w czterech elbląskich liceach ogólnokształcących zostały już doposażone w specjalistyczne meble laboratoryjne, m.in. stoły laboratoryjne, dygestoria oraz szafy do przechowywania odczynników chemicznych. Aktualnie realizowane są prace związane z wyłonieniem pozostałych dostawców sprzętu w procedurze zamówień publicznych.

źródło: Urząd Marszałkowski

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze