środa, 29 maja, 2024

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i medali Komisji Edukacji Narodowej

W Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i medali Komisji Edukacji Narodowej.

Ponad 60 nauczycieli otrzymało medale za długoletnią służbę, w tym 37 osób złoty medal, 19 – srebrny i 8 – brązowy. Wręczono też medale Komisji Edukacji Narodowej, które otrzymało 75 osób.  Złoty Krzyż Zasługi otrzymała 1 osoba. Również po jednej osobie otrzymało Srebrny oraz Brązowy Krzyż Zasługi.

Odznaczenia i medale pedagogom z województwa warmińsko-mazurskiego zostały wręczone 23 czerwca 2021 roku. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki przyznał podczas uroczystości, że jest to wyraz wdzięczności i uznania wobec trudnej pracy nauczycieli, szczególnie w czasach pandemii.– Robimy to z opóźnieniem, ale jeszcze w trakcie roku szkolnego. Chcemy wyrazić wdzięczność państwa polskiego, bo to odznaczenia państwowe, które są wyrazem najwyższego uznania dla pracy nauczycieli. Szczególnie w okresie pandemii było to ogromne wyzwanie dla całej społeczności szkolnej.

Z uwagi na reżim pandemiczny nie mogliśmy uhonorować naszych kolegów i koleżanek, dlatego dzisiaj jest to spotkanie. Spotkanie z udziałem […] osób, które uzyskają medale za wieloletnią pracę w zawodzie, a nade wszystko  medale Komisji Edukacji Narodowej, które są uznaniem pracy i osiągnięć nauczycieli.” – dodał Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

źródło: Urząd Wojewódzki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze