piątek, 19 lipca, 2024

Sukces mrągowskiej młodzieży w Koszalinie

Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie nie próżnują. 4 czerwca występowali w premierowym spektaklu „Imperium Zatracenia”, a dzień później prezentowali swoje umiejętności w Koszalinie, który zgromadził w sumie około 700 tancerzy z całej Polski.


Do Koszalina pojechały mrągowskie grupy: SMYKI i REM. – Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie a nasi tancerze godnie reprezentowali nasze kochane miasto. Prowadzący przy zapowiadaniu naszej reprezentacji  często cytowali słowa piosenki „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” – informuje dyrektor MDK, Ewa Gnoza.

W składzie reprezentacji Młodzieżowego Domu Kultury w Koszalinie znalazły się następujące osoby: Nikola Cichowska, Magda Borowska, Weronika Borawska, Martyna Gnoza, Gosia Chorążewicz, Marcel Murach, Michalina Janecka, Klaudia Świąć, Hela Rakowska, Asia Maliniewicz, Malwina Patejuk. Większość tancerzy przeszła pierwsze eliminacje na scenie ogólnopolskiej.

Wyniki:

  • W kategorii mini formacje 12-15 lat SMYKI zdobyły pierwsze miejsce
  • W kategorii mini formacje 16+ grupa REM zajęła 2 miejsce
  • W kategorii 16+ hip hop 1 vs 1 w TOP 16 znalazła się Magda Borowska, a w TOP 8 po wygranej bitwie Martyna Gnoza

Choreografem obu grup jest nauczyciel Maciek Sheva Mołdoch. Do Koszalina z dziećmi i młodzieżą pojechała Ewa Gnoza oraz rodzic jednej z uczestniczek Anna Borowska. Wyjazd został dofinansowany poprzez udział w projekcie Fundacji Alternatywnej Edukacji „Ale”.

– Cieszy nas ogromnie sukces naszych uczestników. Podróż do Koszalina była bardzo męcząca, ale klimat zawodów i tęsknota za taneczną integracją dała tyle energii, że zeszliśmy uśmiechnięci ze sceny po godź: 21.00. To był bardzo pracowity weekend, bowiem przed wyjazdem nasi tancerze brali udział w spektaklu „Imperium zatracenia”, którego premiera odbyła się w piątek – dodaje Ewa Gnoza.

Tancerze z MDK, mimo zmęczenia, wrócili do Mrągowa pełni energii i wiary w siebie. Cały dzień w Koszalinie dostarczył tego, o czym młodzież marzyła podczas zdalnej pracy  i dał możliwość spotkania z innymi tancerzami. – Sam występ na zawodach to chwila ogromnych emocji, którą poprzedza masa treningów, dodatkowych prób. Potrzebna jest systematyczność , wytrwałość i odpowiedzialność . Nasza rodzinka taneczna jest wyjątkowa. Dziękujemy rodzicom za wspieranie nas oraz wspólne bycie poprzez transmisję zawodów na żywo. Koszalińskie Yo były zawodami z klimatem i super organizacją w tym nadal trudnym czasie. Gratulujemy wszystkim i jesteśmy dumni z naszych tancerzy! – kończy relacjonować koszalińską imprezę Ewa Gnoza.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze