czwartek, 28 marca, 2024

Sukcesy mrągowskich windsurferów

W miniony weekend na wodach Zatoki Puckiej odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w windsurfingu. To największa impreza w tym sezonie, ponieważ na starcie stanęło prawie 150 zawodników w klasach Techno i Formuła Foil.

Zespół Oświatowo Sportowy „Baza” reprezentowało pięcioro zawodników, startujących w barwach Klubu Sportowego Baza Mrągowo. – Nasi zawodnicy poprzedzili start w tych regatach prawie dwutygodniowym zgrupowaniem, w którym pogoda i temperatury nie rozpieszczały – mówi trener Tomasz Stefański.

W klasie Techno troje zawodników stanęło na podium. W kategorii kobiet zwyciężyła Nadia Kulik, a trzecia była Maja Cituk. W kat. mężczyzn na trzecim stopniu podium stanął Wiktor Kocenko.

W klasie Formuła Foil w kategorii juniorów wystartowali: Aleksander Żyłka i Bartosz Ruszczyk. – Jest to nowa klasa, gdzie zawodnicy unoszą się nad wodą na hydroskrzydłach – dodaje Tomasz Stefański. Aleksander Żyłka zajął 14. miejsce a Bartosz Ruszczyk 17. W kategorii seniorów wystartował również reprezentant Bazy Mrągowo Jędrzej Cituk , który również uplasował się na 17 miejscu (5 miejsce w kat. U21). Mimo słabego wiatru w Formule Foil udało się rozegrać tylko cztery wyścigi.