piątek, 14 czerwca, 2024

Milko Mazury MTB „Cztery Wieże nad Kalwą”

Środek wakacji, czyli czas na Milko Mazury MTB Etap 5 Pasym i wyścig “Cztery Wieże nad Kalwą”. Szybka trasa nad jeziorem Kalwa to okazja dla sprinterów na zdobycie cennych punktów do Klasyfikacji Generalnej cyklu.

Zawody Milko Mazury MTB „Cztery Wieże nad Kalwą” odbędą się w dniach 30-31 lipca 2022 r. Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego. Trasy wszystkich wyścigów przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa, które zachwyca swoją czystością. Do wyboru 4 dystanse: PRO (90 km), EXPERT (60 km),  HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE (30 km), FUN (15,5 km). 

Niezwykłą popularnością cieszą się także wyścigi Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich. Na dzieci i młodzież czeka pięć kategorii:  Młodzik / Młodziczka (15,5 km), Żak/Żaczka (10,8 km), Wentylki (2,4 km), Bystrzaki (1600 metrów), Skrzaty (800 metrów).

Na najmłodszych czekać będą jak zawsze Łaciate Junior Strider Racing. W sobotę animator zachęcać będzie dzieci w wieku od roku do 5 lat do przetestowania oraz jazdy na rowerkach biegowych i zabawy z innymi dziećmi w strefie Spider Zone. Niedziela to udział w unikalnych wyścigach  Łaciate Junior Strider Racing, które rozpoczną się o godz. 11.30. Udział w wyścigach dla dzieci jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na https://www.mazurymtb.pl/

Malowniczy Pasym, należący do sieci Cittaslow jest gwarantem niezapomnianych emocji. Tak też będzie tym razem. Mazurskiemu cyklowi towarzyszyć będzie Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow, które obchodzą 15-lecie Sieci miast pod logiem pomarańczowego ślimaka.

To oferta dla mieszkańców i turystów, którzy na co dzień korzystają rekreacyjnie z roweru. Pragniemy pokazać wyjątkowe i nieznane zakątki Gminy Pasym mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. – W ramach dwudniowego Festiwalu przygotowaliśmy wiele atrakcji wśród nich m.in. rodzinne rajdy pieszo-rowerowe, W ramach wydarzenia odbędzie wyścig o laur pomarańczowego ślimaka, czy rowerowa Parad świetlna z konkursem na najlepiej oświetlony rower – dodaje.

Na kolejny wyścig z cyklu zapraszamy do Giżycka, gdzie zostaną rozegrane już kultowe wyścigi w ramach bitwy o Twierdze Boyen.

źródło: Milko Mazury MTB

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze