piątek, 19 lipca, 2024

Śmierć młodego bohatera. Pisz w żałobie

W Piszu wprowadzono trzydniową żałobę po śmierci bohaterskiego 14-latka. Ernest Banach poświęcił swoje życie próbując ratować żeglarzy, których łódź zahaczyła o linię wysokiego napięcia.

Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Piszu opuszcza się flagę do połowy masztu z jednoczesnym przewiązaniem jej kirem. W okresie żałoby zaleca się odwołanie wszystkich imprez o charakterze rozrywkowym. Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski poinformował na antenie Radia Olsztyn, że wystąpił o przyznanie Ernestowi tytułu Zasłużonego dla Miasta.

Bohater Pisza 14-letni Ernest był kapitanem juniorskiej drużyny Mazur Pisz

Słuchaj Ernest,

chociaż dzisiaj wszyscy płaczemy, chociaż ta tragedia dotknęła nas wszystkich i nie potrafimy się z tym pogodzić, a żal i smutek jest niewyobrażalny to wiedz, że dla nas zawsze będziesz bohaterem i będziesz miał szczególne miejsce w naszych sercach.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że reprezentowałeś nasze barwy i że mieliśmy w swoich szeregach tak dobrego, odważnego i empatycznego młodego człowieka, który bez zastanowienia ruszył na pomoc innym.

Jesteś wzorem.

Takich chcielibyśmy mieć zawodników i ludzi wokół siebie. 

Na boisku byłeś kapitanem i zawsze dawałeś z siebie wszystko.  Jeszcze wczoraj byłeś na treningu, pewnie strzeliłeś kilka bramek i pożartowałeś z kolegami i trenerem, później poszedłeś z kolegami z drużyny na plażę, a w sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu seniorów.

Miałeś całe życie przed sobą, niesamowity talent i charakter do gry.

Ale pokazałeś nam, że nie tylko drużyny się nie zostawia, ale także potrzebujących.

Zginąłeś niosąc pomoc. Za to masz u nas dozgonny szacunek! Trzymaj się tam na górze, a my tutaj zrobimy wszystko, żeby pamięć o Tobie nigdy się nie skończyła!

Na ile będziemy mogli i potrafili będziemy służyć pomocą Twoim bliskim, bo wychowali Cię na fantastycznego człowieka.

Najpierw człowiek, później piłkarz!

Żegnaj kapitanie! „

Zarząd, trenerzy i zawodnicy KS Mazur Pisz

źródło: Miasto Pisz, KS Mazur Pisz, Radio Olsztyn

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

  3. Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze