niedziela, 26 marca, 2023

Śmierć młodego bohatera. Pisz w żałobie

W Piszu wprowadzono trzydniową żałobę po śmierci bohaterskiego 14-latka. Ernest Banach poświęcił swoje życie próbując ratować żeglarzy, których łódź zahaczyła o linię wysokiego napięcia.

Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Piszu opuszcza się flagę do połowy masztu z jednoczesnym przewiązaniem jej kirem. W okresie żałoby zaleca się odwołanie wszystkich imprez o charakterze rozrywkowym. Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski poinformował na antenie Radia Olsztyn, że wystąpił o przyznanie Ernestowi tytułu Zasłużonego dla Miasta.

Bohater Pisza 14-letni Ernest był kapitanem juniorskiej drużyny Mazur Pisz

Słuchaj Ernest,

chociaż dzisiaj wszyscy płaczemy, chociaż ta tragedia dotknęła nas wszystkich i nie potrafimy się z tym pogodzić, a żal i smutek jest niewyobrażalny to wiedz, że dla nas zawsze będziesz bohaterem i będziesz miał szczególne miejsce w naszych sercach.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że reprezentowałeś nasze barwy i że mieliśmy w swoich szeregach tak dobrego, odważnego i empatycznego młodego człowieka, który bez zastanowienia ruszył na pomoc innym.

Jesteś wzorem.

Takich chcielibyśmy mieć zawodników i ludzi wokół siebie. 

Na boisku byłeś kapitanem i zawsze dawałeś z siebie wszystko.  Jeszcze wczoraj byłeś na treningu, pewnie strzeliłeś kilka bramek i pożartowałeś z kolegami i trenerem, później poszedłeś z kolegami z drużyny na plażę, a w sobotę mieliśmy zobaczyć się na meczu seniorów.

Miałeś całe życie przed sobą, niesamowity talent i charakter do gry.

Ale pokazałeś nam, że nie tylko drużyny się nie zostawia, ale także potrzebujących.

Zginąłeś niosąc pomoc. Za to masz u nas dozgonny szacunek! Trzymaj się tam na górze, a my tutaj zrobimy wszystko, żeby pamięć o Tobie nigdy się nie skończyła!

Na ile będziemy mogli i potrafili będziemy służyć pomocą Twoim bliskim, bo wychowali Cię na fantastycznego człowieka.

Najpierw człowiek, później piłkarz!

Żegnaj kapitanie! „

Zarząd, trenerzy i zawodnicy KS Mazur Pisz

źródło: Miasto Pisz, KS Mazur Pisz, Radio Olsztyn

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierzę. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest mądrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. zapraszam do siebie 🙂

  3. Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze