czwartek, 20 czerwca, 2024

Pisz. Miasto trojga imion – premiera komiksu o historii Pisza

Muzeum Ziemi Piskiej wydaje komiks o historii Pisza. sierpnia w ręce czytelników oddany zostanie komiks „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”, a wydarzeniu towarzyszyło będzie spotkanie ze współautorami dr Anetą Karwowską i Waldemarem Gruszczyńskim.

W takiej formie Muzeum Ziemi Piskiej o historii miasta jeszcze nie opowiadało. Na początku sierpnia zaprezentowany zostanie komiks pt. „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”, jako pierwszy zeszyt nowej serii wydawniczej piskiego muzeum.

Ciekawe dialogi i barwne ilustracje opowiedzą odbiorcom o najważniejszych wydarzenia w historii miasta. Zapowiedzią komiksu jest wystawa plenerowa, którą od 7 lipca można oglądać na placu przed Muzeum Ziemi Piskiej, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów.

Dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej, przygotowała skrypt o historii Pisza i zaprosiła do współpracy Waldemara Gruszczyńskiego oraz Roberta Jurgę. Pierwszy opracował scenariusz komiksu, wybierając poszczególne wątki i tworząc z nich spójną całość. Zadaniem drugiego było zilustrowanie scen. Do stworzenia rysunków wykorzystano m.in. dokumenty czy fotografie z archiwalnych zasobów Muzeum Ziemi Piskiej.

O kulisach powstania komiksu autorzy będą opowiadać podczas spotkania promującego publikację. Wydarzenie zaplanowano 4 sierpnia o godz. 18.00 w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego. Spotkanie z udziałem dr Anety Karwowskiej i Waldemara Gruszczyńskiego zatytułowano „Pisz w komiksie! Poważnie?”

Podczas promocji komiksu obowiązywała będzie specjalna cena – 35 zł. Normalny koszt zakupu komiksu w kasie Muzeum Ziemi Piskiej będzie wynosił 40 zł. Tradycyjnie książka będzie dostępna w formie wysyłkowej, a zamówienie należy złożyć na adres [email protected]

Komiks to kolejny element największego projektu realizowanego przez Muzeum Ziemi Piskiej w ostatnich latach, związanego z opracowaniem i wydaniem monografii Pisza. Dwutomowa pozycja „Pisz. Historia miasta”, dostępna w kasie Muzeum Ziemi Piskiej, najpierw posłużyła do opracowania filmu dokumentalnego o historii Pisza, a teraz zainspirowała współautorów komiksu.

źródło: Muzeum Ziemi Piskiej

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze