sobota, 13 kwietnia, 2024

Najlepsi siatkarze służący w wojsku zagrają w Ostródzie

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej w dniach 20–24 marca będzie gospodarzem Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce siatkowej. Najlepsi siatkarze służący we wszystkich Rodzajach Sił Zbrojnych RP rozegrają mecze na boiskach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22a.

Siatkówka to gra zespołowa. Indywidualne pochwały nie mają znaczenia. Podobnie jest w wojsku – sukces odnosi cała drużyna. W siatkówce gra się do ostatniego punktu w secie. Często waleczność i siła charakteru zespołu potrafi odwrócić losy seta. Dokładnie tak samo wygląda działanie żołnierzy, nie tylko na polu walki, ale również w codziennej służbie.

Polska siatkówka dostarcza wielu emocji. Zarówno polskie siatkarki, jak i siatkarze należą do ścisłej światowej czołówki. Sukcesy w Lidze Światowej, w Pucharze Świata i dwa razy z rzędu mistrzostwo świata, potwierdzają, że Polska ma najlepszą drużynę na świecie.

Na Warmii i Mazurach siatkówka od zawsze była na wysokim poziomie. Wszystko za sprawą drużyny Indykpol AZS Olsztyn. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki – pięciokrotny Mistrz Polski i siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski.

Bardzo dobrych siatkarzy ma również Wojsko Polskie. Wśród wielu żołnierzy z województwa warmińsko-mazurskiego są wysokiej klasy zawodnicy.

Tegoroczne Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej są jedną z najważniejszych imprez sportowych na Warmii i Mazurach.

W mistrzostwach wezmą udział drużyny reprezentujące wszystkie Rodzaje Sił Zbrojnych RP.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się 21 marca o godz. 8:30. Zawody rozgrywane będą codziennie w godzinach 10-16. W piątek, 24 marca około godziny 11.30 żołnierze zagrają mecze pucharowe. Zakończenie mistrzostw zaplanowano na godzinę 13:00.

Zapraszamy kibiców siatkówki oraz mieszkańców Warmii i Mazur do dopingu i wspólnego oglądania tego widowiska. W trakcie mistrzostw w dniach 23-24.03.2023 r. na parkingu hali sportowej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego.

***

Historia polskiej siatkówki

Polska siatkówka to młoda dyscyplina, która dostarcza wielu emocji. W 1919 roku w Warszawie miał miejsce pierwszy pokazowy mecz. Później wszystko potoczyło się szybko. W 1929 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski w siatkówce. Na sukces nie musieliśmy długo czekać. Po II Wojnie Światowej, na przełomie lat 40-tych i 70-tych polskie siatkarki należały do ścisłej światowej czołówki.

W 1974 roku, wspaniała drużyna Huberta Jerzego Wagnera zdobyła w pięknym stylu mistrzostwo świata i później w 1976 mistrzostwo olimpijskie. W 2003 i 2005 polskie siatkarki zdobyły mistrzostwo Europy. Panowie w 2006 roku zdobyli we wspaniałym stylu wicemistrzostwo świata, a w 2009 mistrzostwo Europy. Sukcesy w Lidze Światowej, w Pucharze Świata i dwa razy z rzędu mistrzostwo świata. Zdobycie tego tytułu dwa razy z rzędu potwierdza, że Polska ma najlepszą drużynę na świecie.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze