środa, 22 maja, 2024

Zagraniczne staże mrągowskiej młodzieży

Od wielu lat uczniowie i uczennice mrągowskich szkół zawodowych mają okazje odbywać staże u zagranicznych pracodawców. Starostwo Powiatowe w Mrągowie otrzymało w 2019 r. dofinansowanie ze środków programu POWER – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany z EFS w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” dla dwóch szkół: Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie.

Staże w ramach projektów: „Mobilność międzynarodowa szansą na nowe umiejętności” oraz „Zagraniczne praktyki drogą do rozwoju zawodowego” miały rozpocząć się wiosną ubiegłego roku. Jednakże ze względu na pandemię zostały zawieszone. W tym roku, w dniach od 8 maja do 6 czerwca udało się młodzieży z mrągowskich szkół zawodowych odbyć te staże u hiszpańskich pracodawców w Granadzie.

Z Zespołu Szkół Nr 2 nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywało 23 uczniów i uczennic technikum w zawodach: logistyk, żywienia i usług gastronomicznych, ekonomista. Natomiast z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 24 uczniów i uczennic technikum w zawodach: informatyk, organizacji reklamy, pojazdów samochodowych, przetwórstwa mleczarskiego.

źródło: Powiat Mrągowski

Wyjazdy na staże zagraniczne były dla uczniów w całości bezpłatne. Odbyli również bezpłatnie zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego. Na miejscu w czasie wolnym czekały na nich ciekawe wycieczki  i poznawanie regionu, w którym przebywali. Otrzymali także kieszonkowe na drobne wydatki. Wszyscy przed wyjazdem i po powrocie przeszli z wynikiem negatywnym testy na obecność wirusa covid-19.

Autor: Wydział Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Ochrony Zdrowia/ Powiat Mrągowski

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze