piątek, 19 lipca, 2024

Za sprawą tenisa stołowego chcą promować Mrągowo na arenach całego kraju

Mrągowska drużyna tenisistów stołowych „Country Team Mrągowo” swoją sportową działalność rozpoczęła od rozgrywek w Drużynowych Mistrzostwach Olsztyna. Teraz uzyskała licencję weteranów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dzięki temu zespół może brać udział w oficjalnych rozgrywkach PZTS.

Drużyna „Country Team Mrągowo” powstała jesienią 2019 roku. Zespół stworzyli byli reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Mrągowia Mrągowo.

Naszą sportową działalność rozpoczęliśmy od rozgrywek w Drużynowych Mistrzostwach Olsztyna – mówi Jacek Baczewski. – Od samego początku plasowaliśmy się w czubie tabeli, a po pierwszym sezonie rozgrywek awansowaliśmy do II ligi. Sezon skończyliśmy na pozycji wicelidera. Niestety, z powodu pandemii i zawirowań związanym z organizacją DMO, nasz dalszy udział w rozgrywkach stanął pod znakiem zapytania. Zdecydowaliśmy się zatem na udział w innych imprezach.

Po zmniejszeniu restrykcji pandemicznych „Country Team Mrągowo” uzyskał licencję weteranów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Dzięki niej zespół rozpoczął rozgrywki w oficjalnych imprezach PZTS.

Sportowcy nie znoszą próżni – mówi Baczewski. – Dlatego w pod koniec maja pojawiliśmy się na 5. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Bilczy (województwo świętokrzyskie), a wzięło w nim udział 230 zawodników. Nasz zespół uplasował się w drugiej połowie stawki. Z kolei w drugi weekend czerwca osobiście wziąłem udział w Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów, zorganizowanych w Gliwicach. Uzyskany wynik „nie powalił”, ale zdobyte doświadczenie i kontakt z zawodnikami z całej Polski jest najważniejszy.

„Country Team Mrągowo” trenują dwa razy w tygodniu, w hali  sportowej przy ulicy Bohaterów Warszawy w Mrągowie. W treningach bierze udział siedmiu zawodników.

Korzystając z okazji dziękuję burmistrzowi Mrągowa Stanisławowi Buajewskiemu i dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 Dariuszowi Żyłowskiemu, za użyczenie obiektu i stołów do gry – dodaje kapitan mrągowskiego zespołu. – To dla nas spore wsparcie. Żyjemy tenisem, chcemy się rozwijać i rozsławiać Mrągowo na sportowych arenach całego kraju.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze