środa, 29 maja, 2024

Mrągowo: 18 par świętowało jubileusz pożycia małżeńskiego

Małżeństwa z Mrągowa świętowały 6 listopada w Mrągowskim Centrum Kultury jubileusze pożycia małżeńskiego. W sali widowiskowej spotkało się 18 par, którym w tym roku minęło 50, 51 i 60 lat małżeństwa.

Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, z okazji wyjątkowych rocznic, odznaczył jubilatów specjalnymi medalami, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.Zastępca burmistrza Tadeusz Łapka wręczył parom dyplomy, kwiaty, a także prezenty w postaci bonów zakupowych i ciepłych kołder. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona i lampki szampana.Na koniec uroczystości szanownym jubilatom pięknie zaśpiewała artystka Julita Kożuszek-Borsuk, która wykonała piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego.

– Wszystkim dostojnym małżeństwom gratulujemy tak wspaniałego jubileuszu i życzymy dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu – powiedzieli burmistrz Stanisław Bułajewski i jego zastępca Tadeusz Łapka.

Wśród wyróżnionych osób znalazło się również Państwo Balcerzak, o których szerzej pisaliśmy w odzielnym artykule.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Małżeństwa, które w 2022 roku obchodzić będą jubileusz złotych godów (50-lecie pożycia małżeńskiego) mogą wystąpić z wnioskiem o nadanie „Medalu za długoletnie pożycie małżeńskie”. O medale mogą ubiegać się również te pary, które mają dłuższy staż małżeński i nie zostały jeszcze odznaczone tego typu wyróżnieniem. W przyjmowaniu wniosków od mieszkańców Miasta Mrągowa pośredniczy Urząd Stanu Cywilnego w Mrągowie. Wnioski będą przyjmowane do końca marca 2022 roku.

Wniosek jest dostępny w Urzędzie Stanu Cywilnego. Można go również pobrać ze strony Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze