piątek, 26 kwietnia, 2024

Kolejne sukcesy mrągowskich deskarzy

Zakończyły się regaty Nord Cup w Górkach Zachodnich koło Gdańska, w których kolejne udane występy zanotowali przedstawiciele mrągowskiej „Bazy” oraz Michał Lis, reprezentujący obecnie Sopocki Klub Żeglarski.

Zespół Oświatowo-Sportowy „Baza” reprezentowało pięcioro zawodników, startujących w barwach Klubu Sportowego „Baza Mrągowo”. Regaty rozgrywane były na Zatoce Gdańskiej i podzielone na dwa etapy. Pierwsze dwa dni to rywalizacja w klasie Formuła Foil, gdzie zawodnicy ścigali się na hydroskrzydłach.

W klasie Formula Foil nie zabrakło podium w wykonaniu mrągowian. Druga wśród kobiet była Nadia Kulik, a trzecie miejsce zajęła Maja Cituk.

Wśród mężczyzn 5 miejsce wywalczył mrągowianin Michał Lis, reprezentujący obecnie Sopocki Klub Żeglarski. Aleksander Żyłka zajął 8 miejsce, a Bartosz Ruszczyk był 14.

Kolejne dwa dni rywalizacji odbywały się na klasie Techno 293, gdzie Maja Cituk zajęła 3 miejsce a Wiktor Kocenko uplasował się na 5 miejscu.

Teraz przed zawodnikami chwila „oddechu”, a już od 18 lipca rozpoczynają się przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (OOM) oraz do Mistrzostw Europy w klasie Techno 293.