środa, 24 kwietnia, 2024

Łukasz Zakrzewski zwycięża w najkrótszych mistrzostwach Polski!

Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) został międzynarodowym mistrzem Polski w bojerowej klasie DN. Mistrzostwa Polski odbyły się… na jeziorze Kertuoja na Litwie i trwały około półtorej godziny. Mistrzynią Polski została Laura Banach (MKŻ Mikołajki).

Łagodna zima w Polsce i brak lodu na krajowych akwenach spowodowały, że tegoroczne mistrzostwa Polski odbyły się ostatecznie na Litwie. Impreza przejdzie do historii jako prawdopodobnie najkrótsze mistrzostwa – z powodu szybko topniejącego lodu w ciągu półtorej godziny udało się rozegrać 3 wyścigi.

Zawody wygrał Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Srebrny medal zdobył Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn), a na najniższym stopniu podium stanął Rafał Sielicki (Energa Giżycka Grupa Regatowa).

Na pewno były to najkrótsze mistrzostwa Polski, w jakich brałem udział, bo trwały może 90minut – na tyle starczyło nam lodu. Pod wpływem ciepła otwierały się dziury i po trzech ciekawych wyścigach komisja słusznie przerwała zawody dla naszego bezpieczeństwa – powiedział tuż po zawodach zwycięzca Łukasz Zakrzewski na portalu Polskiego Związku Żeglarskiego. – Należę do tych zawodników, dla których mistrzostwa Polski były chyba najtrudniejszymi regatami do wygrania, bo wygrałem je po raz pierwszy w swojej karierze. Szybciej udało się zdobyć wszystkie możliwe krążki mistrzostw świata czy Europy. Na tym kończę ten dość udany bojerowy sezon. Przed kolejnym sezonem marzy mi się tylko jedno – żeby normalne zimy wróciły i można było pościgać się na własnym podwórku.

W klasyfikacji kobiet wygrała Laura Banach (MKŻ Mikołajki).

– Cieszę się, że mimo usterki w pierwszym wyścigu udało mi się zdobyć tytuł mistrzyni Polski. To był ostatni start w tegorocznym sezonie. Było mało latania, ale dla mnie ten rok był niezwykle udany. Dziękuję wszystkim za wsparcie – stwierdziła Laura Banach.

Wyniki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze