środa, 24 kwietnia, 2024

Regionalne obchody Dnia Turystyki w Kętrzynie

Przedstawiciele branży turystycznej z Warmii i Mazur wezmą udział w wojewódzkich obchodach światowego dnia turystyki, które zaplanowano na 2 września 2021 roku w Kętrzynie.

Uroczysta gala z tej okazji odbędzie się w sali kętrzyńskiego zamku, którego rewitalizacja zakończyła się w ubiegłym roku.

Gospodarzem uroczystości będzie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wśród uczestników znajdą się zaś przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych, przedsiębiorcy, członkowie organizacji turystycznych, społecznicy i pasjonaci turystyki, zaproszeni goście.

Spotkanie ma na celu podsumowanie całorocznych działań związanych z turystyką na Warmii i Mazurach, zaprezentowanie osiągnięć w tej dziedzinie i nagrodzenie najlepszych. W programie gali znalazły się m.in.: wręczenie gratulacji beneficjentom konkursu „Łączy Nas Turystyka” i konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań samorządu województwa z zakresu rozwoju turystyki, a także wręczenie nagród laureatom konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”.

Wszystkie te konkursy mają na celu wspieranie rozwoju turystyki w regionie na różnych poziomach i w różnym zakresie, a realizowane są przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dodatkowo podczas imprezy zostaną wręczone przedstawicielom branży turystycznej regionu wyróżnienia w kilku ogólnopolskich konkursach.

Rozpoczęcie gali zaplanowano na godz. 17.00, a jej zakończenie zwieńczy występ zespołu muzycznego Trio. Wcześniej chętni uczestnicy będą mogli udać się na wycieczkę do kwatery wojennej Wilczy Szaniec w Gierłoży oraz zwiedzić kętrzyński zamek i ekspozycje działającego w nim Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony ponad 40 lat temu z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki. Jego świętowanie ma na celu podkreślenie roli turystyki w całokształcie ludzkiej aktywności oraz jej wpływu na życie gospodarcze, społeczne i kulturalne, zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym.

źródło: Urząd Marszałkowski

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze