piątek, 14 czerwca, 2024

Regionalna pamiątka 2021 roku wyłoniona

53 prace z całej Polski wypłynęły na konkurs „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2021”, który został zorganizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Wygrał lampion ceramiczny stworzony przez Kaflarnię Warmińską.

Ideą corocznego konkursu jest pozyskanie regionalnych pamiątek, które kojarzą się z walorami województwa warmińsko-mazurskiego.

 Inicjatywę wspólnego poszukiwania najlepszych suwenirów organizujemy od 2007 roku – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Do tej pory wpłynęło łącznie ponad 650 prac. Wśród nich znajdują się rzeźby czy inne wytwory rękodzieła artystycznego, które są ściśle związane z naszym zróżnicowanym kulturowo regionem. Wszystkie z nich eksponujemy, bo symbolizują przecież naszą historię, tradycję, zwyczaje oraz często przedstawiają nasze turystyczne walory. Z kolei dla turystów stanowią cenną pamiątkę z pobytu, przywołują wspomnienia i zachęcają do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla.

W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele: zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Departamentu Koordynacji Promocji oraz Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wszystkie tegoroczne prace będzie można obejrzeć na wystawie, która potrwa od 1 do 29 października 2021 roku w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Wyniki konkursu w 2021 roku:
–  I miejsce: „Obroty sfer niebieskich” – lampion ceramiczny na tea light, autor Eleonora i Rafał Toś, Kaflarnia Warmińska – nagroda 4,5 tys. zł,
– II miejsce: „Esencja Warmii i Mazur” – poduszki relaksujące na oczy, autor Joanna Sekulska, Bossasia Pracownia Rękodzieła Artystycznego – nagroda 2,5 tys. zł,
– III miejsce: „Sublimat winny Mikołaja Kopernika”, autor Mazurskie Miody, Bogdan Piasecki – nagroda 1,5 tys. zł,
– nagroda internautów: „Serwetnik w kształcie żaglówki”, autor Juliusz Wronowski – nagroda 1,5 tys. zł (na wybrane prace głosowało w internecie 2 414 uczestników).

źródło: Urząd Marszałkowski

Powiązane artykuły

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze