sobota, 27 kwietnia, 2024

Szósta edycja Milko Mazury MTB w Giżycku za nami

Uczestnicy kolarskich zmagań w Giżycku byli jednogłośni. To najlepsza i najtrudniejsza trasa tego sezonu. Na zawodników czekała pełna uroku runda poprowadzona po malowniczych wzgórzach św. Brunona, ale także niezwykle wymagająca pod względem technicznym, z licznymi zjazdami i podjazdami.

Poziom sportowy rywalizacji po raz kolejny był bardzo wysoki. W wyścigu PRO (42,4) zwyciężył z prawie minutową przewagą Kamil Kuszmider z KK Załuski Team.

Brąz zdobył Dominik Jakubowski (Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn) z małą przewagą nad Mikołajem Szeliga (Klub Rowerowy MTB Suwałki).

Na dystansie EXPERT (31,8 km) pewnie zwyciężył Paweł Oktaba (Szprycha Giżycko). Drugie miejsce na podium, po bardzo emocjonującym finiszu zajął jego kolega z klubu Michał Wróblewski a trzecie Wojciech Damięcki (Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn).  Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Gabriela Wojtyła (Superior Zator), wyprzedzając Nikolę Gliniecką (SKK Sokół) i Malwinę Krzyczkowską (KS Luboń Skomielna Biała).

Trasę Hobby (21,2 km) najszybciej pokonał Piotr Wanat (KK Załuski Team), który na metę dotarł przed Hadrianem Gruszewskim (Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn) i Marcinem Okońskim (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Kołodziejczyk (Ultra Gordon Team), która wyprzedziła Małgorzatę Mackiewicz (RANT BARTOSZYCE) i Aleksandrę Wasiłowską (Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn).

Najkrótszy dystans FUN (10,6 km) należał do Stanisława Wierzbickiego (Szkółka Kolarska Glob-Metal Mrągowo) i Heleny Białobłockiej (Bialoblocki Team Ełk).

Adepci szkółek kolarskich ścigali się na pięciu dystansach. Wśród Skrzatów zwyciężyli Mikołaj Chrościelewski (Bialoblocki ProCoaching) i Sofia Olszowiec. w Bystrzach wygrał Leon Bednarek (Szkółka Kolarska Glob-Metal Mrągowo) oraz Hanna Korol (Warmia Aktywnie).  W kategorii Wentylki Antoni Sawicki (OFF Road Białystok) i Olivia Białobłocka (Bialoblocki Team Ełk). Na najwyższym miejscu podium w kategorii Żak/Żaczka Błażej Wróblewski (Szprycha Giżycko) i Wiktoria Bełbot (MSR Mrągowo) a w kategorii Młodzik/Młodziczka Miłosz Kuczyński (MTB EŁK- PROSTKI) i Patrycja Żebrowska (Ostróda Sport Team). W Łaciate Junior Strider Racing w Parku Rogera Goemaere  startowały też dzieci w wieku 1,5 -5 lat.

Szczegółowe wyniki dostępne są na Milko Mazury MTB | Cykl Emocjonujących Wyścigów MTB

Do końca cyklu zostało już tylko trzy etapy. Na zakończenie wakacji mazurski cykl zagości w Rynie.

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB