piątek, 14 czerwca, 2024

Przedszkole Marzeń w Wydminach

124 dzieci uczęszcza od 1 września do wyremontowanego przedszkola uruchomionego w obrębie ZSO Wydminy. W poniedziałek 27 września odbyło się oficjalne otwarcie jednostki.

Biało-czerwoną wstęgę przecięła dyrektor ZSO Wydminy Dorota Fiedorczyk z wójtem gminy Wydminy Radosławem Królem. W uroczystości uczestniczyła m.in. poseł na sejm RP Anna Wojciechowska, wicestarosta giżycki Mateusz Sieroński, radna powiatowa Maria Dolecka, a także przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski z radnymi. Dzieci z Przedszkola Marzeń zaprezentowały bogaty występ artystyczny.

–  Zostało utworzone łącznie 6 grup przedszkolnych z ciekawą ofertą edukacyjno-opiekuńczą – informuje wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Dzięki temu rodzice mogą zapewnić dzieciom wychowanie przedszkolne na bardzo dobrym poziomie i pięknie wyremontowanych pomieszczeniach.

„Przedszkole marzeń” to projekt realizowany przez ZSO w Wydminach przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, polegający na zapewnieniu równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Całkowita wartość projektu to 508 tys. 320 zł, dofinansowanie z UE wyniosło 432 tys. 070 zł. 

W ramach projektu szkoła w Wydminach otrzymała dofinansowanie na utworzenie 15 nowych miejsc przedszkolnych (oddział trzylatków), wydłużenie o pięć godzin dziennie opieki świetlicowej, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i kompetencji kluczowych dla przedszkolaków, a także doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz warsztaty dla rodziców. Projekt realizowany jest w roku szkolnym 2020/2021 i kontynuowany będzie w kolejnych latach.

Równocześnie z projektem „Przedszkole Marzeń” w szkole rozpoczęto przebudowę I piętra budynku przy ZSO na potrzeby przedszkola wraz z rozbudową o zewnętrzny dźwig gastronomiczny. Dzięki tej inwestycji gmina Wydminy zyskała profesjonalny obiekt przedszkolny, składający się z pięciu nowocześnie wyposażonych sal lekcyjnych z estetycznymi łazienkami oraz funkcjonalnymi szatniami. Przebudowę zrealizowano ze środków gminnych (ok. 850 tys. zł) oraz w niewielkim stopniu przy wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (110 tys. zł).

Dzień przedszkolaka jest bogaty w rozmaite zajęcia wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne i kreatywnośćPozostałe pięć godzin to zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, gdzie doświadczeni pedagodzy czuwają nad bezpiecznym wypoczynkiem przedszkolaków. Dodatkowo dla dzieci przebywających na świetlicy w godzinach popołudniowych zapewniony jest bezpłatny podwieczorek dostarczany przez ajenta stołówki przyszkolnej, Spółdzielnię Socjalną HS Prekursor.

źródło: gmina Wydminy

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze