wtorek, 23 lipca, 2024

Intensywny wrzesień w Milko Mazury MTB. Na początek Wilkasy i wyścig Rowerowy Port z Serca Mazur

Na uczestników ósmej edycji Milko Mazury MTB 3-4 września czeka dość łatwa technicznie, ale bardzo wymagająca fizycznie trasa. Szybkie, długie proste, poprowadzone po lasach Nadleśnictwa Giżycko i terenach Gminy Giżycko zachęcać będą do rozwijania wysokich prędkości.

Na uczestników ósmej edycji Milko Mazury MTB, 3-4 września, czeka dość łatwa technicznie, ale była bardzo wymagająca fizycznie trasa. Szybkie, długie proste, poprowadzone po lasach Nadleśnictwa Giżycko i terenach Gminy Giżycko zachęcać będą do rozwijania wysokich prędkości.

Miasteczko Sportowe z Biurem Zawodów stanie na terenie Ośrodka AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo – konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo – rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.Sama Gmina Giżycko to miejsce wyjątkowe – fantastyczny świat malowniczych krajobrazów, pięknych jezior, rzadkich okazów fauny i flory. Przepiękna linia brzegowa i czyste, mazurskie akweny przyciągają tutaj spragnionych wypoczynku żeglarzy. Ale nie tylko oni czują się tu jak w niebie. Jest to bowiem także mekka dla wędkarzy, grzybiarzy i myśliwych oraz turystów poszukujących słońca, ciszy i skupienia. Na przyjezdnych czeka wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater prywatnych. W gminie można skorzystać z Parku Wodnego ze zjeżdżalnią, kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Jest to doskonała alternatywa w razie niepogody.

Podczas wyścigów Rowerowy Port z Serca Mazur  rywalizacja rozegra się na dystansach: Pro (62 km), Expert (46,5 km), Hobby i ELECTOFUN E-BIKE RACE (31 km) oraz Fun 15,5 km.

Adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w sobotnich wyścigach  Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich a nasi najmłodsi kolarze w niedzielnych Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Natalia Wrzosek

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze