czwartek, 20 czerwca, 2024

Szczytno: echa sprawy sprzed 14 lat. Aresztowano żonę zamordowanego

Sąd Rejonowy w Szczytnie w dniu 30 grudnia 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Marii G. podejrzanej o udzieleni pomocy w zabójstwie dokonanym w 2007 r. To druga osoba, która trafiła do aresztu w związku z zabójstwem sprzed 14 lat, do którego doszło w miejscowości Kadzidło.

Pokurator Prokuratury Rejonowej w Szczytnie skierował do miejscowego sądu rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Marii G. podejrzanej o udzielenie Andrzejowi S. pomocy w zabójstwie jej męża Sławomira G. w dniu 28 września 2007 r. w jednej z miejscowości na terenie województwa mazowieckiego. Kobieta jest podejrzana również o zacieranie śladów na miejscu zbrodni oraz zeznanie nieprawdy i zatajenie prawdy.

Sąd Rejonowy w Szczytnie postanowieniem z dnia 30 grudnia 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Marii G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W ocenie sądu tymczasowe aresztowanie podejrzanej jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania w sprawie. Obawa bezprawnego utrudniania przez Marię G. tego postępowania uzasadniona jest grożącą jej realnie surową karą pozbawienia wolności. Sąd wskazał przy tym, że podejrzana przebywając na wolności mogłaby próbować nakłaniać inne osoby do składania korzystnych dla niej zeznać.

Sąd zwrócił również uwagę, że podejrzana nie posiada stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski, co w kontekście grożącej jej surowej kary, uzasadnia obawę jej ucieczki lub ukrycia się.

Wcześniej Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Andrzeja S. podejrzanego o zabójstwo męża Marii G.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze