wtorek, 16 lipca, 2024

„Najazd” na ruiny zamku krzyżackiego. Pijani mężczyźni okradli komnatę

Trzech mężczyzn, przebywając na terenie ruin Zamku Krzyżackiego w Szczytnie, weszło bezprawnie do jednego z zamkniętych pomieszczeń po uprzednim uszkodzeniu ręcznie wykonanego zabezpieczenia. Ukradli także monety „na szczęście” zostawiane przez odwiedzających.

Od kilku dni kryminalni pracowali nad sprawą zawiadomienia, które wpłynęło 13 sierpnia br. do miejscowej jednostki policji. Z treści pisma wynikało, że w dniu 6 sierpnia br. około godz. 21:00 trzech mężczyzn weszło na teren ruin Zamku Krzyżackiego w Szczytnie, a następnie bezprawnie dostało się do jednego z zamkniętych pomieszczeń. Jak ustalili szczycieńscy śledczy mężczyźni przy pomocy kamienia dokonali zniszczenia zabezpieczenia, które było wykonane ręcznie na specjalne zamówienie zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Następnie ci sami sprawcy wyzbierali leżące na ziemi monety pozostawione przez mieszkańców i turystów na „szczęście”. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Szczytnie wycenili wartość poniesionych strat na kwotę blisko 800 złotych.

Na szczęście zamontowane na terenie obiektu kamery zarejestrowały przedmiotowe zdarzenie, co po części ułatwiło mundurowym rozwikłanie sprawy. Szczycieńscy funkcjonariusze zapukali (19.08.21r.) do drzwi trzech mieszkań położonych na terenie gminy Szczytno. Do sprawy zniszczenia jednego z elementów zabytku prawem chronionego i kradzieży monet zatrzymali 22, 24 i 39-latka.

Mężczyźni przyznali się do postawionych im zarzutów kradzieży z włamaniem. Swoje zachowanie tłumaczyli silnym stanem upojenia alkoholowego. Okazało się, że łączna uzbierana suma wyniosła 150 złotych. Pieniądze te nie przyniosły im jednak szczęścia, a w szczególności 39-latkowi, który po usłyszeniu zarzutów trafił prosto do zakładu karnego. Mężczyzna poszukiwany był przez miejscowy wymiar sprawiedliwości, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za znęcania się nad osobą najbliższą.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, cała trójka niebawem odpowie przed sądem. 22, 24 i 39-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Szczytno

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Szata graficzna a raczej ostylowanie CSS Twojego bloga całkiem wporzadku, merytoryczne wpisy i lekkie pióro z pewnością dostarczą jeszcze wiele dodanej wartości wielu internautom, podoba mi sie 🙂 zapraszam do siebie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze