czwartek, 18 kwietnia, 2024

Start Kozłowo wraca po kilku latach nieobecności!

Już niedługo gmina Sorkwity doczeka się kolejnej piłkarskiej drużyny. W następnym sezonie, po kilku latach nieobecności, do warmińsko-mazurskiej B-klasy (grupa I) ma dołączyć drużyna GKS LZS Start Kozłowo.

Historia GKS LZS Start Kozłowo kończy się na sezonie 2017/2018, kiedy to po 9 kolejkach drużyna zdecydowała się na wycofanie z A-klasy. W przeszłości klub, którego założycielami byli: Jarosław Kropiwnicki, Tadeusz Kropiwnicki oraz Władysław Polonis, toczył jednak wyrównanie boje na poziomie ówczesnej IV ligi. Teraz młodzież z Kozłowa chce nawiązać do tradycji i reaktywować klub. A plany są już zaawansowane, bo drużyna oficjalnie zgłosiła się już do rozgrywek warmińsko-mazurskiej B-klasy.

Oficjalny powrót klubu piłkarskiego można datować na 3 czerwca 2021 roku, kiedy to o godzinie 12.00 na stadionie w Kozłowie zwołano zebranie w celu założenia klubu. Młodzież takie ambicje miała jednak już wcześniej, o czym świadczy wygranie dwóch gminnych turniejów piłkarskich pod nazwą jeszcze nieaktywnego zespołu.

fot. z archiwum klubu

Zrobiliśmy w sołectwie oficjalne zebranie, bo zgłosiło się do mnie 20 osób, chcących trenować i reprezentować Kozłowo. Dlaczego miałam im więc odmawiać? – stawia retoryczne pytanie sołtys Kozłowa Beata Gut.To głównie młodzi ludzie, którzy potrzebują rozrywki i własnej pasji. Niech więc trenują i realizują się na boisku.

Niedługo później została założona zrzutka, dzięki której tylko w ciągu kilku dni udało się zebrać ponad 2000 zł.

Kiedyś drużyna pod tą samą nazwą osiągała sukcesy, jednak niestety nie przetrwała. Teraz nasza kolej, by przywrócić drużynę do życia. Z nowym składem, nowymi ambicjami i motywacją. Jednak żeby móc to zrealizować, potrzebujemy wsparcia finansowego. Potrzebujemy nowych stroi, nowego sprzętu, środków pieniężnych na wyjazdy, na trenera. Potrzeb jest naprawdę dużo, a my bez pomocy z zewnątrz nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie tego wszystkiego – zwraca się o pomoc młodzież.

Niektóre potrzeby udało się zabezpieczyć, bo osób zaangażowanych w powrót klubu z Kozłowa jest coraz więcej. – Dziękujemy Iwonie Kropiwnickiej, która nauczyła nas wypełniać dokumenty, Łukaszowi Nadrowskiemu za to, że od początku wspomaga nas finansowo i wszystkim tym, bez których ten klub nie mógłby ponownie zaistnieć. Przez dłuższy czas szukaliśmy trenera, ale w tym względzie zgodził się nam pomóc dyrektor GOK Sorkwity Wojciech Gniady – informuje Beata Gut, która jednocześnie zachęca do dalszego wspierania klubu i zaprasza na piłkarski turniej sołectw, który ma zostać zorganizowany w Kozłowie już 26 czerwca.

Okazja do zobaczenia zawodników GKS LZS Start Kozłowo nadarzy się jednak już wcześniej, bo w najbliższą niedzielę (13 czerwca 2021r.) o godzinie 14.00 zespół zagra na własnym boisku swój pierwszy sparing!

Zachęcamy jednocześnie do wsparcia ambitnego projektu młodzieży z Kozłowa.

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Paul Getty Zwykle Twierdzil, że bezinteresowna przyjazń może istnieć tylko pomiedzy osobami o jednakowych dochodach. I ja sie po niekąd z tym zgadzam 🙂 A ty ?

  2. Nie wiem czy wiesz, ale tworzysz bardzo ciekawe i inspirujące treści. Trzymaj dalej tak wysoki poziom, a już wkrótce osiągniesz szczyty wyszukiwarek 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze