niedziela, 26 maja, 2024

Jubileusz Festiwalu Kultury Mazurskiej

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do X Festiwalu Kultury Mazurskiej, który ponownie odbędzie się w Sorkwitach. A jak na jubileusz przystało, nie zabraknie muzyki, różnego rodzaju spotkań, rzemiosła, folkloru oraz niezapomnianych smaków kuchni mazurskiej.

We wtorek 8 czerwca w Sorkwitach spotkało się gremium organizatorskie festiwalu, które tworzą przedstawiciele tamtejszej społeczności, władz gminnych i Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej w następującym składzie: wójt gminy Sorkwity Józef Maciejwski, Wojciech Gniady, Zdzisław Piaskowski, Jerzy Balcerzak, Hanna Szymborska, Hanna Fereniec, Sławomir Stefaniak, Barbara Kotlińska, Barbara Zmitrowicz-Wiszniewska oraz Mateusz Kossakowski (reprezentant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich).

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłych: Barbary Dąbal oraz Andrzeja Badurka.

Pierwszy Festiwal Kultury Mazurskiej odbył się w 2011 roku z inicjatywy Andrzeja Badurka. Rok później Andrzej przyjechał do mnie i tak rozpoczęliśmy współpracę, dzięki której następne 8 edycji odbyło się już w Sorkwitach – przypomina historię festiwalu wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski.

Jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Kultury Mazurskiej miał odbyć się już w ubiegłym roku, jednak jego organizację powstrzymała pandemia. Teraz data została już ustalona na 14-15 sierpnia 2021r.

To dobrze, że doszło do spotkania. Po tylu dniach ograniczeń, wyrzeczeń i wirusowego aresztu, możemy wreszcie zacząć normalnie planować i działać. Myślę, że wypracowany podczas spotkania kierunek będzie korzystny dla festiwalu, jego organizatorów i wykonawców, ale przede wszystkim dla uczestników – powiedział tuż spotkaniu Zdzisław Piaskowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Zeszły rok był niestety z oczywistych przyczyn stracony. Jubileusz powinien mieć swój rozmach, dlatego pracujemy intensywnie nad programem i opracowujemy ostateczne propozycje by jak najbardziej wzbogacić festiwal. O wszystkim będziemy na bieżąco informować – kończy Wojciech Gniady, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze