środa, 22 maja, 2024

Nietypowy wernisaż mrągowskiego fotografa w Rynie [zdjęcia]

3 marca 2023 roku za sprawą Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki oraz fotografa Mirosława Kleczowskiego w Rynie zagościła prawdziwa mgła. Wystawę „Z mgły zrodzone” można oglądać do 29 marca 2023 roku.

To był nietypowy wernisaż, pozwalający oglądającym wystawę poczuć się jak autor prac w trakcie robienia swoich zdjęć. Nie zabrakło prawdziwego dymu, a galeria Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie została na czas wernisażu specjalnie przearanżowana.

Staramy się by każde nasze wydarzenie kulturalne było oryginalne i wyjątkowe. W ubiegłym roku podczas wystawy fotografii Arkadiusza Sprunga nasza przestrzeń zmieniła się w las m.in. za sprawą zebranych liści, a dzisiaj wpadliśmy na nietuzinkowy pomysł by wykorzystać urządzenia do stworzenia prawdziwego dymu – powiedziała podczas otwarcia dyrektor RPEKiT w Rynie Marta Dąbrowska.

To już 14 wystawa Mirosława Kleczkowskiego. Wcześniej jego fotografie mogliśmy oglądać m.in. w Mrągowie, Pieckach i Kętrzynie. Do Rynu jego dzieła wróciły po raz drugi, bo jego zdjęcia były prezentowane w poprzednim budynku RPEKiT.

– Dziękuję organizatorom za stworzenie tej wystawy i ukazanie moich zdjęć w tak nietypowy sposób. Starałem się swoimi kadrami zobrazować różne postacie mgły, dlatego będą mogli Państwo zobaczyć zarówno zdjęcia krajobrazowe, jak i makrofotografię np. w postaci rosy na pajęczynie. Dopełnieniem każdego zdjęcia jest niezwykły opis Barbary Budrewicz, bez której nie wyobrażam sobie żadnego mojego wernisażu zachęca do obejrzenia swoich prac autor Mirosław Kleczkowski.

Wystawę „Z mgły zrodzone” można oglądać do 29 marca 2023 roku.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze