piątek, 21 czerwca, 2024

„Finis coronat opus” – wernisaż grafik i rysunków Kacpra Kamińskiego

Pod koniec miesiąca w Rynie odbędzie się wernisaż grafik i rysunków „Finis coronat opus” Kacpra Kamińskiego. Podczas wydarzenia artysta zaprezentuje odbijanie grafiki w technice linorytu, a każda obecna na wernisażu osoba będzie mogła powtórzyć wyczyn autora.

Wernisaż odbędzie się w dniu 31.03.2023r. o godz. 17:00 w Oranżeriu Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie.

Kacper Kamiński urodził się w 2000 roku w Łomży. Tam też ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Łomży im. Wojciecha Kossaka. Te 4 lata szkoły bardzo rozwinęły i ukierunkowały młodego artystę. Wychodząc od pasji rzeźbienia w drewnie, poszerzył swój wachlarz twórczy o rysunek i grafikę warsztatową, a z tej ostatniej zrobił pracę dyplomową, którą obronił.

Szkoła, mimo narzucanych tematów, nie ograniczała a dawała możliwość odszukania siebie. Przez cały czas orbitował w około form abstrakcji, doszukując się estetycznych przeżyć oraz czystej przyjemności z formy i plamy. Próbując, eksperymentując zaspokajał ciekawość swoją, a także coraz częściej ciekawość odbiorców. Przerodziło się to w dialog, gdyż często obcowanie z jego twórczością pobudzało wyobraźnię i zatrzymywało na chwilę.

Kilkukrotnie wyjeżdżał za granice za pracą oraz szukając inspiracji. Obecnie zamieszkuje Dolinę Rzeki Guber. Tworząc w drewnie tematy przedstawieniowe oraz sztukę ludową, od czasu do czasu wracając rysunkiem w abstrakcje.

Podczas wernisażu artysta zaprezentuje odbijanie grafiki w technice linorytu, a każdy obecny na wernisażu będzie mógł spróbować swoich sił w odbijaniu grafiki techniką linorytu.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze