wtorek, 16 lipca, 2024

Tajemniczym szlakiem średniowiecznego Reszla

25 sierpnia 2022 roku miasto Reszel podobnie powróciło do średniowiecza za sprawą Środowiskowego Domu Samopomocy. Reszelska jednostka zorganizowała integracyjną imprezę dla ŚDS-ów z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

W programie przygotowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Reszlu znalazły się m.in.: gra terenowa oraz pokazy rzemiosł. Do Reszla przyjechało 9 grup reprezentujących swoje grody. Na ulicach miasta można było spotkać osoby przebrane w średniowieczne stroje, przemierzające ulice miasta w celu zdobycia kompletu punktów na poszczególnych stanowiskach gry miejskiej.

Akcja gry toczyła się na zamku, w starej plebanii,w kościele pod wezwaniem świętych apostołów Piotra i Pawła, w parku, w ratuszu oraz w spichlerzu. Na dziedzińcu Środowiskowego Domu Samopomocy można było podziwiać kramy i pokazy rzemiosł:  garncarstwa, produkcji papieru, snucia wełny itd.

Odbył się również turniej rycerski, a impreza zakończyła się pasowaniem na rycerzy i damy dworu oraz wspólnym średniowiecznym tańcem.

źródło: UMiG Reszel

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze