sobota, 13 kwietnia, 2024

Policjant z Reszla pomaganie i chronienie innych ma zapisane w genach

Piotr Zalewski jest od 15 lat zawodowo związany z Komisariatem Policji w Reszlu. W czasie wolnym od służby spełnia się też jako strażak ochotnik i kwalifikowany ratownik medyczny.

Sprawy, którymi na co dzień zajmuje się Piotr Zalewski wymagają dużego zaangażowania. Często zaczyna służbę, wtedy kiedy jego rodzina właśnie kładzie się spać. Niejednokrotnie zdarza się tak, że gromadząc materiał dowodowy w postępowaniu okazuje się, że jest to sprawa rozwojowa, posiadająca kilka wątków, które należy sprawdzić i potwierdzić. Wtedy jego służba nie kończy się po ośmiu godzinach, ale trwa… tyle ile trzeba.

Przez okres 15-letniej służby w szeregach policji często działo się tak, że to właśnie on wspólnie z policjantami z patrolu pojawiali się jako pierwsi na miejscu wypadków czy też musiał podjąć akcję ratowania czyjegoś życia. Pierwsza pomoc na miejscu tego typu zdarzeń obejmuje szereg działań, jak opatrywanie ran, tamowanie krwotoków czy resuscytacja, a Piotr Zalewski zadania te wykonuje profesjonalnie.

Wykorzystując swoje umiejętności miał niejednokrotnie okazję, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Niedawno w czasie wolnym od służby, kiedy podróżował samochodem ze swoją rodziną na trasie Lembruk – Mrągowo zadziałał błyskawicznie, kiedy ujrzał, że na drodze stoi mężczyzna i palący się pojazd. Złapał za gaśnicę i podjął próbę stłumienia pożaru.

W przeszłości również uratował życie 17-latce, która próbowała targnąć się na własne życie. Funkcjonariusz wspólnie ze swoim kolegą z patrolu jeszcze przed przyjazdem lekarza skutecznie przeprowadzili akcję reanimacyjną. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy dziewczyna żyje.

Dodatkowo w dobie pandemii, kiedy sam zmierzył się z wirusem i stał się ozdrowieńcem, zdecydował się wspomóc leczenie chorych na COVID-19. W tym celu oddał osocze, by ratować życie i zdrowie drugiemu człowiekowi. Jest również honorowym dawcą krwi.

By mieć więcej okazji do pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia Piotr 11 lat temu zasilił drużynę Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu. Ważną częścią służby st. asp. Piotra Zalewskiego jest dzielenie się swoją wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyż jest także kwalifikowanym ratownikiem medycznym.

Prywatnie to ojciec 1,5 rocznego Aleksandra, który jest jego oczkiem w głowie. Jeśli w tym wszystkim znajduje czas wolny, to spędza go na łonie natury. Jest zagorzałym wędkarzem i uwielbia wyprawy na grzyby.

źródło: KPP Kętrzyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze