wtorek, 16 lipca, 2024

Trzymając w ręku siekierę wtargnął do domu obcych ludzi

Do policyjnego aresztu trafił 23-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna wtargnął do domu jednorodzinnego obcych mu osób. Trzymając w ręku siekierę groził mieszkającej tam kobiecie pozbawieniem życia i uderzył ją w twarz. Mężczyzna został zatrzymany przez przechodniów.

Do domu jednorodzinnego w Piszu wtargnął obcy mężczyzna trzymając w ręku siekierę. Kobieta, widząc nieznaną jej osobę w swoim mieszkaniu, kazała mu natychmiast je opuścić. Powiedziała, że jest razem z dzieckiem i mężem. Młody mężczyzna nie zareagował. Zagroził kobiecie pozbawieniem życia i uderzył ją ręką w twarz. Następnie pobiegł na górę, aby sprawdzić kto jeszcze jest w domu, po czym wybiegł na ulicę.

Krótko potem mężczyzna wrócił pytając o jakąś dziewczynę, której domownicy nie znali, po czym ponownie wybiegł z tego domu na drogę. Został zatrzymany przez przechodniów. Przerażona kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna to 23-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych usłyszał cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczą naruszenia miru domowego poprzez wtargnięcie dwukrotnie do domu pokrzywdzonej, którego wbrew jej woli nie chciał opuścić. Trzeci zarzut odnosi się do naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, a czwarty do kierowania gróźb karalnych pod jej adresem, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tych przestępstw 23-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Pisz

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze