niedziela, 26 maja, 2024

Otwarcie Wojnowskiego Festiwalu Fotografii

Już od 4 czerwca 2022 r. na kilku kilometrach płotów w miejscowości Wojnowo będzie można podziwiać ponad 20 wystaw, czyli w sumie 520 zdjęć. Tegoroczny Festiwal prezentuje dorobek kobiet fotoreporterek.

Otwarcie 6. edycji tej niezwykłej galerii na Mazurach, która odbędzie się 4 czerwca o godzinie 16.00.

Wojnowski Festiwal Fotografii pojawił się pierwszy raz w 2017 roku. Swym pomysłem nawiązuje do francuskiego Festival Photo La Gacilly. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja dorobku polskich fotoreporterów i fotografów szerokiej publiczności przez udostępnienie ich w dużym formacie w ogólnodostępnej ulicznej galerii. 

Organizatorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia – prezesi Klubu Fotografii Prasowej SDP – honorowy Stefan Zubczewski i Donat Brykczyński – chcą przy okazji obalić mit, że fotoreporter to mężczyzna objuczony w pokaźną ilość sprzętu fotograficznego.

W trakcie otwarcia 6 WFF  – 04.06.2022 godz.16.00 przed Sklepem Magdalenka w Wojnowie – poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką Wojnowa – przemarsz (ok.2 km) przez Galerię 6 WFF i oglądanie ponad 20 wystaw (520 zdjęć) – dodatkowa niespodzianka. Po obejrzeniu ostatniej wystawy w Klasztorze Starowierów (Muzeum Ikon Staroobrzędowców w Wojnowie)   –  KONCERT połączony z gorącym poczęstunkiem (prod. Ula Ludwikowska) i czymś zimnym do popicia.

Festiwal potrwa do końca września.

źródło: Wojnowski Festiwal Fotografii/ SDP

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze