piątek, 19 lipca, 2024

Jubileuszowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej [zdjęcia]

W dniach 12-13 listopada w Pieniężnie odbył się 25. Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej, podczas którego wystąpili uzdolnieni soliści oraz zespoły nie tylko z Polski, ale także zza granicy.

Gratulacje i słowa uznania kieruję do organizatorów, wykonawców i publiczności
festiwalowej, którzy poprzez to wartościowe przedsięwzięcie pielęgnują pamięć o naszej Ojczyźnie. Wierzę, że Festiwal dostarczy uczestnikom głębokich wzruszeń i umocni poczucie dumy narodowej.Łączę się z Państwem w przeżywaniu tego niezwykłego wydarzenia
i mam nadzieję, że w kolejnej edycji będę mógł uczestniczyć osobiście – napisał w liście prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, którego w zastępstwie reprezentowała dyrektor biura SDP Agnieszka Wójcik. Nie zabrakło także delegatów z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP z prezesem Grzegorzem Radzickim na czele.

W ciągu dwóch dni swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów. Pierwszego dnia poza występami odbył się także wykład „Polskie drogi do wolności”, który wygłosił dr Waldemar Brenda.

Tegoroczny festiwal stanowił ciekawą lekcję historii. Wszyscy artyści mogli się pochwalić wysokim poziomem. Jesteśmy pełni podziwu dla młodych Polaków z chóru Jaskółeczka z Litwy, którzy w tak piękny sposób dbają o swoją kulturę, pokazują swoje przywiązanie do Polski, jej historii i tradycji – komentuje Justyna Masiewicz-Grodź z Urzędu Miejskiego w Pieniężnie.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze