środa, 22 maja, 2024

Wielki Dzień Pszczół w Mazurskim Parku Krajobrazowym

Od kilku lat Mazurski Park Krajobrazowy włącza się w organizację Wielkiego Dnia Pszczół, chcąc zwrócić uwagę na rolę jaką odgrywają owady zapylające w środowisku i potrzebę ich ochrony. Tegoroczne obchody odbędą się 8 sierpnia 2021 r. w godz. 10.00-13.00 w Ogrodzie Dydaktycznym przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej w Krutyni.

Podczas tegorocznego wydarzenia przygotowano szereg zajęć, warsztatów, atrakcji i gier, które zachęcą i ułatwią poznanie bogactwa owadów zapylających, ich biologii, zachowań i zagrożeń. Organizatorzy pokażą również jak my sami, poprzez proste działania w naszych ogrodach, możemy pomóc przetrwać owadom. Podczas warsztatów budowania hoteli dla owadów będzie okazja by samodzielnie wykonać taki hotel, który ustawiony w ogrodzie, stworzy doskonałe miejsce dla rozwoju zapylaczy.

Uczestnicy przygotują także bomby nasienne, służące do rozsiewania nasion na nieużytkach, które stworzą kwiecistą łąkę z gatunkami przyjaznymi owadom zapylającym.

Oprócz pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego pojawią się także: Nadleśnictwo Strzałowo, Nadleśnictwo Maskulińskie, Zespół Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie, Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach oraz lokalni pszczelarze, którzy zdradzą tajniki pracy z pszczołami i zaprezentują produkty pszczele ze swoich pasiek.

źródło: Mazurski Park Krajobrazowy

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze