czwartek, 20 czerwca, 2024

Wielki Dzień Pszczół w Krutyni

Od kilku lat Mazurski Park Krajobrazowy włącza się w organizację Wielkiego Dnia Pszczół, chcąc zwrócić uwagę na rolę jaką odgrywają owady zapylające w środowisku i potrzebę ich ochrony. Najbliższe obchody odbędą się 8 sierpnia 2022 r. w godz. 10.00- 13.00 w Ogrodzie Dydaktycznym przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej w Krutyni. 

Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy przygotowali szereg zajęć, warsztatów, atrakcji i gier, które zachęcą i ułatwią poznanie bogactwa owadów zapylających, ich biologii, zachowań i zagrożeń. Pokażą również jak my sami, poprzez proste działania w naszych ogrodach, możemy pomóc przetrwać owadom. Podczas warsztatów budowana hoteli dla owadów, będzie okazja samodzielnie wykonać taki hotel, który ustawiony w ogrodzie, stworzy doskonałe miejsce dla rozwoju zapylaczy. Będzie można przygotować również bomby nasienne, służące do rozsiewania nasion na nieużytkach, które stworzą kwiecistą łąkę z gatunkami przyjaznymi owadom zapylającym.

Oprócz Mazurskiego Parku Krajobrazego będą także stanowiska Nadleśnictwa Maskulińskiego, Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach oraz lokalnych pszczelarzy, którzy zdradzą nam tajniki pracy z pszczołami i zaprezentują produkty pszczele ze swoich pasiek.

źródło: Mazurski Park Krajobrazowy

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze