czwartek, 20 czerwca, 2024

„uWażni na drodze” w Gminie Piecki [wideo]

W Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach zostały zorganizowane zajęcia, których celem było budowanie świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci. Projekt „uWażni na drodze” został stworzony przez nowo powstałą Fundację Przystań przy partnerstwie fundacji Intelcars.

Organizatorzy akcji przy współpracy m.in. ze strażą pożarną a także policją przygotowali na terenie szkoły podstawowej cztery specjalne strefy z animacjami. Straż pożarna pokazywała zasady pierwszej pomocy, dzielnicowi z gminy Piecki edukowali dzieci z zakresu bezpieczeństwa poruszania się na drodze. Podczas 3 stanowiska uczniowie przypominali sobie znaczenie znaków drogowych, a także mierzyli się z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Ostatnie animacje, czyli rowerowe tory przeszkód, zostały ulokowane na boisku szkolnym.

Jesteśmy nową fundacją pełną pomysłów. W projekcie „uWażni na drodze” postanowiliśmy na edukację z zakresu bezpieczeństwa, bo to niezwykle element w edukacji, a tej nigdy za wiele. Jako żeglarka i była reprezentantka Polski staram się także w fundacji promować sport, zdrowy tryb życia, no i przede wszystkim żeglarstwo – mówi Oliwia Korszun, Prezes Fundacji Przystań.Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze