wtorek, 16 lipca, 2024

Umowa na remont części ulicy Polnej w Pieckach podpisana

Mała ,,obwodnica” Piecek zostanie już niebawem przebudowana. Gmina Piecki podpisała umowę na remont i przebudowę części ul. Polnej od skrzyżowania z drogą powiatową biegnącą w kierunku Szklarni do skrzyżowania przy ZGKiM.

Zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę drogi z jezdnią o szerokości 6 m, na odcinku ok. 1047 m, ale także budowę chodnika, oświetlenia ulicznego w technologii LED oraz kanalizacji deszczowej odwodniającej drogę.

–  To jedna z największych inwestycji w ostatnich latach. Realizacja zadania potrwa do marca 2026 roku – mówi wójt gminy Piecki Agnieszka Kurczewska. – Chciałabym z góry przeprosić mieszkańców za wszelkie niedogodności, jakie mogą pojawić się w związku z tym przedsięwzięciem i poprosić o cierpliwość oraz wyrozumiałość. Mam nadzieję, że efekty naszych prac przyniosą wymierne korzyści – dodaje.

Przebudowa ulicy Polnej była priorytetem ze względu na położenie w obszarze, który szybko się rozwija i rozbudowuje. Dlatego Gmina dołożyła wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana. Zadanie zgłoszono do Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i uzyskano rekomendację do dofinansowania w wysokości 6 330 900 zł. Pozostałą kwotę, czyli 404 100 zł Gmina dołoży z własnych środków.

Do przetargu w systemie Zaprojektuj – Wybuduj przystąpiły trzy firm. Najkorzystniejsza okazała się oferta Zakładu Usług Komunalnych Piotr Lubowidzki w Mrągowie i to właśnie z tą firmą 4 marca br. podpisano umowę.

Ważne jest, że to nie jedyna inwestycja przy ul. Polnej. Od końca 2023 r. trwa budowa kanalizacji sanitarnej na terenach przyległych do zabudowy jednorodzinnej, na którą Gmina również z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia – PGR pozyskała kwotę 1 790 315,16 zł. Łączna wartość zadania to 1 101 342 zł a wkład własny wynosi zaledwie 2 %, czyli 22 026,84 zł. Realizacja obu zadań w podobnym czasie znacznie ograniczy mieszkańcom uciążliwość związaną z prowadzonymi pracami.

Autor: Natalia Wrzosek, Gmina Piecki

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze