czwartek, 20 czerwca, 2024

Strażacy z Krutyni pomagają już od 100 lat! [zdjęcia]

23 lipca 2022 roku na stadionie w Krutyni odbyła się niezwykła uroczystość – mieszkańcy, zaproszeni goście, a przede wszystkim strażacy świętowali 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni.

Pierwsze informacje o istnieniu jednostki strażackiej w Krutyni (wówczas noszącej nazwę Cruttinen) pochodzą z 1921 roku. Jej kontynuatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna, która wznowiła działalność w 1951 roku – informuje Waldemar Bzura, który pełni funkcję prezesa OSP w Krutyni od 2000 roku. – Na początku istnienia do straży należało 15 ochotników. 

Podczas uroczystości 23 lipca na stadionie w Krutyni strażakom oraz osobom zaangażowanym w funkcjonowanie jednostki przyznano odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. Tego dnia swoją premierę miała książka „Z dziejów Krutyni”, w której można znaleźć szczegółowe informacje o historii miejscowości począwszy od 1500 roku.

Jestem dumna ze wszystkich jednostek OSP w naszej gminie – komentuje Agnieszka Kurczewska, wójt gminy Piecki. – Warto podkreślić, że strażacy z Krutyni niezwykle angażują się na rzecz lokalnej społeczności współorganizując chociażby Krutyńską Noc Świętojańską czy Bieg z Wiernym Przyjacielem.

Swój jubileusz (50 lat) świętował także Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pieckach, w którego skład wchodzi pięć jednostek: w Krutyni, Macharach, Nawiadach, Pieckach i Starych Kiełbonkach. Oddział zrzesza obecnie 131 strażaków, w tym 15 kobiet, 14 członków honorowych oraz 10 wspierających.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze