środa, 27 września, 2023

Strażacy z Krutyni pomagają już od 100 lat! [zdjęcia]

23 lipca 2022 roku na stadionie w Krutyni odbyła się niezwykła uroczystość – mieszkańcy, zaproszeni goście, a przede wszystkim strażacy świętowali 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni.

Pierwsze informacje o istnieniu jednostki strażackiej w Krutyni (wówczas noszącej nazwę Cruttinen) pochodzą z 1921 roku. Jej kontynuatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna, która wznowiła działalność w 1951 roku – informuje Waldemar Bzura, który pełni funkcję prezesa OSP w Krutyni od 2000 roku. – Na początku istnienia do straży należało 15 ochotników. 

Podczas uroczystości 23 lipca na stadionie w Krutyni strażakom oraz osobom zaangażowanym w funkcjonowanie jednostki przyznano odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. Tego dnia swoją premierę miała książka „Z dziejów Krutyni”, w której można znaleźć szczegółowe informacje o historii miejscowości począwszy od 1500 roku.

Jestem dumna ze wszystkich jednostek OSP w naszej gminie – komentuje Agnieszka Kurczewska, wójt gminy Piecki. – Warto podkreślić, że strażacy z Krutyni niezwykle angażują się na rzecz lokalnej społeczności współorganizując chociażby Krutyńską Noc Świętojańską czy Bieg z Wiernym Przyjacielem.

Swój jubileusz (50 lat) świętował także Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pieckach, w którego skład wchodzi pięć jednostek: w Krutyni, Macharach, Nawiadach, Pieckach i Starych Kiełbonkach. Oddział zrzesza obecnie 131 strażaków, w tym 15 kobiet, 14 członków honorowych oraz 10 wspierających.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze